پارک دل بوین رتیرو مادرید

آشنایی با پارک دل بوین رتیرو مادرید

شرح

پارک دل بوین رتیرو مادرید

پارک دل بوین رتیرو مادرید ، از بزرگ ترین و پربازدیدکننده ترین پارک های شهر مادرید به شمار می رود. این پارک، به «ریه مادرید» مشهور است. پارک رتیرو مادرید در نزدیکی موزه پرادو و پورتادآلکالا و ميدان سول واقع شده است. قدمت پارک رتیرو، به سال 1620 میلادی بر می گردد. این پارک را «گسپر د گزمان» به پادشاه فیلیپ دوم هدیه کرد. هدف از این هدیه این بود که در زمین این پارک قصری زیبا بنا بشود. بنابراین قصر «رومن نوبل» در این محل بنا شده است.

در ابتدا این مجموعه زیبا تنها برای خاندان سلطنتی بود اما بعدها در آن به روی عموم باز شد و عنوان یک پارک تفریحی را به خود گرفت. مساحت کلی این پارک را بالغ بر 1.4 کیلومتر مربع یا 350 هکتار زمین تشکیل داده و در لبه مرکزی شهر مادرید واقع شده است. از جاذبه های این پارک باید به موسئو دل اجرسیتو  و کاسون دل بوئن اشاره کرد. این مکان ها در کاخ داخل پارک رتیرو قرار دارند که در واقع موزه ای از نقاشی های قرن های 19 و 20 میلادی است. این نقاشی ها به هنرمندانی همچون «کِیسون» و دیگر نقاش های اسپانیایی تعلق دارند.

باغ  رز

باغ  رز از دیگر زیبایی های این پارک به شمار می رود. این بخش پر از طاق های فلزی است که انواع مختلف گل های رز از آن بالا رفته اند و نمای زیبایی به مسیر بخشیده اند. در نزدیکی گل های رز، مجسمه ای از یک فرشته با نام El Angel Caído به معنای سقوط فرشته وجود دارد. این مجسمه نماد پایین آمدن «لوسیفر» از بهشت است. پارک رتیرو، با نام های “خاردنیس دل بوئن رتیرو “و “بوئن رتیرو” نیز شناخته می شود.

افراد زیادی سالانه از این پارک بازدید می کنند. این پارک را «ریه یا شش» مادرید می نامند. زیرا با درخت ها و گل های زیاد، تاثیر مثبتی در آب و هوای این شهر دارد. بهترین ورودی پارک رتیرو، در شمالی آن است. در این ورودی، دریاچه مصنوعی بزرگی وجود دارد که بسیار زیباست. در قسمت شمالی این دریاچه یک بنای یادبود برای پادشاه آلفانسوی دوازدهم وجود دارد. در وسط این بنا یک ستون به طرح رومی ساخته شده است. در بالای این ستون نیز مجسمه ای از پادشاه قرار داده شده است. در پارک رتیرو، انواع نمایشگاه ها و کارگاه های مختلف برگزار می شوند که از آن جمله می توان به نمایشگاه گل و گیاه یا نمایشگاه های بین المللی و کنفرانس های جهانی اشاره کرد. نمایشگاه کتاب نیز از دیگر نمایشگاه هایی است که در  این پارک زیبا برگزار می شود.

رویداد های مختلف پارک

پارک دل بوین رتیرو مادرید در حالت لغوی می تواند به پارک دنج دلپذیر معنی شود و در بین مردم محلی به سادگی به عنوان پارک ال رتیرو یا رتیرو  معروف است. در سراسر سال نیز رویدادهای دیگری مانند آتش بازی، رویداد های فرهنگی، رویداد های تعطیلاتی و حتی ورزشی و کنسرت ها هم در این پارک برگزار می شود. این پارک یک منطقه ورزشی در فضای باز هم برای پیر و جوان فراهم نموده است. در این مجموعه ورزشی بسیاری از وسایل تمرینی و تجهیزات ورزشی هر چند کمی قدیمی تر برای کشش و فعالیت قرار داده شده است تا هر گروه بسته به اقتضای سنی خود از آنها استفاده کنند. پارک ال رتیرو به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی و حتی داخلی شهر مادرید محسوب می شود که بازدید از آن برای هر گردشگری توصیه شده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط