مجسمه خرس و درخت توت فرنگی مادرید

آشنایی با مجسمه خرس و درخت توت فرنگی مادرید

شرح

مادرید پایتخت پرشور اسپانیاست و شهر تاریخ و موسیقی و فوتبال. شب‌هایش زنده و بیدارند و موزه‌هایش بی‌پایان؛ هوایش معتدل است و مردمش سرزنده و خوشحال‌. دیدنی‌های مادرید از ساختمان‌هایش شروع می‌شوند که خیلی از آن‌ها شبیه قصرند طوری که حس می‌کنید وارد افسانه‌های شاه پریان شده‌اید. مجسمه خرس و درخت توت فرنگی از جاذبه های زیبای این شهر است . مادرید شهر هنر و شهر موزه‌‌ها و نمایشگاه‌های هنری نیز ‌است. مادرید هم علاقه‌مندان تاریخ و فرهنگ و موزه‌گردی را به خود جذب می‌کند و هم تشنگان شهرگردی و تفریح و هیجان را سیراب می‌کند.

مادرید پایتخت اسپانیا با موزه‌های تاریخی، رستوران‌ها و کافه‌های همیشه بیدار و مردم سرزنده یکی از مقاصدی است که در تور اسپانیا می‌توانید زیبایی‌های آن را تجربه کنید. اول میدان زیبای پوئرتا دل سول را با مجسمه‌ی بزرگ خرس و درخت ببینید که نماد خانواده سلطنتی اسپانیاست. نمادهای شهری  مهم‌ترین بناهای شهر هستند که برپایه سنت‌ها، فرهنگ، هویت و تاریخ آن شهر استوار شده‌ و گاهی حتی از خود شهر نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند. این نمادها به گونه‌ای شهروندان و گردشگران را جذب خود می‌کنند که خاطره آن تا مدت‌ها در ذهنشان باقی می‌ماند و گذر سال‌ها نیز از ارزش آن‌ها کم نمی‌کند.

نماد رسمی شهر مادرید اسپانیا

مجسمه خرس و درخت توت فرنگی ، نماد رسمی شهر مادرید اسپانیا هستند که در مشهورترین میدان این شهر با نام  “La Puerta del Sol” واقع شده است. همچنین این نماد شهری یکی از معروف‌ترین مجسمه‌های شهر مادرید است، اما کمتر کسی اطلاع دارد که چرا این مجسمه به عنوان نماد یکی از مهم‌ترین شهرهای اسپانیا انتخاب شده است؟ در این مورد نظریه‌ها زیاد است. برای مثال یکی از احتمالات این است که در اطراف شهر مادرید خرس زیاد بوده و در کشتزارهای آن درخت توت فرنگی به وفور دیده شده است. احتمال دیگر این است که مجسمه خرس به  به دب اکبر بازمی‌گردد و  مانند دب اکبر برای جهت‌یابی از آن کمک گرفته شده است. البته گفته می‌شود که نام گذشته اسپانیا نیز “Ursa” بوده که به زبان لاتین به معنای “خرس” است.

این مجسمه در کنار درختی به نام “مادرونو” قرار دارد. جالب است بدانید که از میوه‌های این درخت مربا تهیه می‌شود و نام آن ، درخت توت‌ فرنگی ترجمه شده است، اما در واقع این میوه شیرین‌تر از توت‌فرنگی است. این مجسمه حدود 20 تن وزن دارد و در سال 1967 میلادی توسط “Antonio Navarro Santa Fe” مجسمه ساز آن زمان ساخته شده است. بنابراین این درخت و مجسمه ، اختلاف بین شهروندان و کلیسا با شورای شهر را نشان می‌دهد که از قرن 13 میلادی به بعد به سمبل شهر و توافق کلیسا و شورا تبدیل شد. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط