پارک ادوارد هفتم لیسبون

آشنایی با پارک ادوارد هفتم لیسبون

شرح

پارک ادوارد هفتم لیسبون

لیسبون پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور پرتغال می باشد و در ناحیه ی تلاقی رودخانه تاگوس به اقیانوس اطلس، واقع شده است. کشور پرتغال به داشتن آب و هوای گرم و روز های آفتابی شهرت دارد. موقعیت مناسب قرارگیری در مجاور رودخانه موجب شده که شهر لیسبون مانند تاریخ طولانی این سرزمین، دارای امکاناتی متنوع و جاذبه های بیشماری باشد. گذشته ای متفاوت و رنگارنگی از شهر لیسبون را می توانید در آثار باقیمانده تاریخی تماشا کنید. جاذبه های تاریخی و تفریحی لیسبون بسیار متنوع و متعدد است که یکی از جاذبه های تفریحی آن ، پارک ادوارد هفتم میباشد که بزرگ‌ترین پارک در مرکز شهر لیسبون است که می‌تواند یک بعد‌ از ظهر زیبا را برایتان رقم بزند.

پارک ادوارد هفتم در اواخر قرن 19 میلادی به عنوان بخشی از توسعه‌ی «خیابان آزادی»  ساخته شد. این پارک را در ابتدا با نام «پارک آزادی» می‌شناختند اما در سال 1903 به احترام پادشاه ادوارد هفتم که یک سال قبل برای تقویت پیوند تاریخی میان پرتغال و بریتانیا از لیسبون دیدن کرده بود، نام آن را به ادوارد هفتم تغییر دادند. پارک ادوارد هفتم با مساحت بیست و شش هکتاری در شیبی واقع در شمال میدان «مارکوس از پمبال» نخست وزیر کشور پرتغال که لیسبون را پس از تخریب‌های زلزله‌ی سال 1755 بازسازی کرد- قرار گرفته است. این پارک به سه بخش تقسیم می‌شود، در وسط آن یک منطقه سرسبز قرار دارد که پرچین‌های آن دارای الگوی اشکال هندسی است و در هر سمت آن دو باغ زیبا وجود دارد. در قسمت شمال شرقی پارک یک باغچه‌ی کوچک و رنگارنگ قرار گرفته که با تعدادی مجسمه تزئین شده است.

قصر کارلوس لوپز

در نزدیکی این باغچه «قصر کارلوس لوپز» را خواهید دید، قصری قدیمی که با کاشی‌های بزرگ و براق رنگارنگ تزئین شده است. در بخش غربی پارک یه تالاب ماهی و چندین گلخانه وجود دارد که با نام «استوفا فریا»  به معنای گلخانه سرد شناخته می‌شوند. پارک بزرگ ادوارد هفتم با وسعتی برابر 26 هکتار در شمال میدان واقع شده است. این پارک از سه بخش مجزا تشکیل شده است و هرکدام از این بخش‌ها از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردارند. در مرکز این پارک فضای سبز وسیعی قرار دارد که از پرچین‌هایی با الگوهای هندسی جالب آراسته شده‌ است. همچنین در هر دو طرف پارک باغ‌های سرسبزی قرار دارند که به زیبایی طبیعت چشم‌نواز این پارک افزوده‌اند. خریداران بلیط هواپیما لیسبون می‌توانند از باغ رنگارنگی که در شمال شرقی پارک واقع شده است، بازدید کرده و از تماشای مجسمه‌ها و آب‌نماهای زیبای پارک لذت ببرند.

در نزدیکی این باغ قصری تاریخی واقع‌شده که به قصر کارلوس لوپز مشهور بوده و از کاشی‌های بزرگ و رنگارنگ پوشیده شده است. سال‌ها پیش‌ از این قصر برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی و همایش‌ها استفاده می‌کردند ولی امروزه پس از بازسازی صورت گرفته از آن به‌عنوان موزه‌ای برای نمایش افتخارات کارلوس لوپز (دونده ماراتن) استفاده می‌شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک