دریاچه ی المنتیتا در کنیا

دریاچه ی المنتیتا در کنیا

شرح

دریاچه المنتیتا یک دریاچه سودا است ، در دره بزرگ ریفت ، در حدود 120 کیلومتری شمال غربی نایروبی در کشور کنیا قرار دارد. شهر گیلگیل در نزدیکی دریاچه است. در دنباله جنوب به شمال دریاچه های ریفت دره ، المنتیتا بین دریاچه نایواشا و دریاچه ناکورو قرار دارد. جاده A104  در امتداد نزدیکی این جاده در حال گذر است و از وسایل نقلیه موتوری ویستایی دیدنی و جذاب به سمت دریاچه عبور می کند. امروزه این دریاچه به دلیل شهرت پرنده ای که دارد ، منطقه حفاظت شده ای است و همچنین به عنوان یکی از مکان های میراث به همراه آن شناخته شده است.در انتهای جنوبی دریاچه چشمه های آب گرم  Kekopey وجود دارد که در آن ماهی معرفی شده ، تیلاپیای دریاچه مگادی پرورش می یابد. تختخوابهای نی در نزدیکی این مناطق زمینه ماهیگیری برای حیوانات شبانه و مروارید هستند.

منطقه دریاچه المنتیتا اولین شهرک سفید خود را هنگامی دید که لرد دلامه سوسامبو ، یک مزرعه 190 کیلومتر مربع در سمت غربی دریاچه را تاسیس کرد. Delamere زمین را در آن طرف دریاچه به برادرزاده خود ، افتخار گالبریت لوری Egerton کول  هدیه داد.

پرندگان دریاچه

بیش از 400 گونه پرنده در حوضه دریاچه ناکورو ، دریاچه النتیتیتا ثبت شده است. المنتیتا به ترتیب از انواع فلامینگزو بازدید می کند ، هر دو گونه بزرگتر و کمتر ، که به ترتیب از پوسته دریاچه و لارو حشرات و جلبک های آبی و سبز معلق آن تغذیه می کنند.

تیلاپیا دریاچه مگادی در سال 1962 از دریاچه مگادی به دریاچه معرفی شد و از آن زمان جمعیت فلامینگو به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. تیلاپیا بسیاری از پرندگان ماهی را جذب می کند که از تخم و جوجه های فلامینگو نیز تغذیه می کنند. اکنون گفته می شود که بیش از یک میلیون پرنده که قبلاً در المنتیتا پرورش داده بودند ، در دریاچه ناترون در تانزانیا پناه برده اند.سواحل این دریاچه توسط گورخر ، گزله ، الاند و خانواده های warthog چریده شده است.

این دریاچه به طور معمول بسیار کم عمق و عمیق تر از عمق کمتر از 1 متر است و در فصل های خشک با گل های مبهم از ترونا هم مرز است. در اواخر پلیستوسن و اوایل هولوسن ، دریاچه المنتیتا در بعضی مواقع با یك دریاچه گسترش یافته ناكورو متحد شده بود و یك دریاچه رقیق بسیاربزرگتررا تشکیل می داد. بقایای دریاچه پیوسته سابق به عنوان رسوب در نقاط مختلف حوضه دریاچه از جمله خط ساحلی سابق حفظ می شود.اخیراً سطح دریاچه و تعداد فلامینگوها کاهش یافته است زیرا افزایش فعالیت های انسانی مناطق آبریز را خشک کرده است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک