شهر قدیمی دوبرونیک

دیوارهای شهر قدیمی دوبرونیک

شرح

دیوارهای شهر قدیمی دوبرونیک  مجموعه ای از دیوارهای سنگی دفاعی در اطراف شهر قدیمی دوبرونیک در جنوب کرواسی است. سیستم های استحکام بزرگ قرون وسطی  است، زیرا هرگز در این دوره توسط ارتش خصمانه نقض نشده اند. در سال 1979 ، شهر قدیمی دوبرونیک  ، که شامل بخش قابل توجهی از دیوارهای قدیمی دوبرونیک است ، به فهرست یونسکو از میراث جهانی پیوست.

قدیمی ترین سیستم های استحکام در اطراف شهر احتمالاً جبهه های چوبی بود. دیوارهای شهری دست نخورده امروزی ، که عمدتا در سده های 12 تا 17 ساخته شده اند ،که عمدتاً یک خط دوتایی است ، مدت هاست که باعث افتخار افتخار برای دوبرونیک شده است. این دیوارها مسیری بی وقفه به طول تقریباً 1940 متر دارند که اکثر شهر قدیمی را محاصره کرده و حداکثر ارتفاع آن در حدود 25 متر است. بخش اعظم دیوارها و استحکامات موجود در سده های 14 و 15 ساخته شده است ، اما بطور مداوم تا قرن هفدهم گسترش یافته و تقویت شده است.

این ساختار پیچیده ، در میان بزرگترین و کاملترین در اروپا ، از آزادی و امنیت جمهوری “متمدن” و “پیشرفته” محافظت می کرد که در حدود 5 قرن در صلح و رونق شکوفا می شد. دیوارها تقویت شدند. توسط سه برج مدور و 14 برج چهار گوش ، پنج زیرزمین ، دو استحکام زاویه ای و قلعه بزرگ جان جان. علاوه بر این ، دیواره های زمینی توسط یک زیرزمین بزرگتر و نه نیم دایره کوچکتر تقویت شده ، مانند قلعه بوکار ، قدیمی ترین قلعه حفظ شده از آن نوع در اروپا تقویت شده است. دریایی که در قسمت بیرونی دیوارهای شهر می چرخید ، که بیش از 120 توپ مسلح شده بود ، قابلیت های دفاعی عالی در سطح شهر را فراهم می کرد.

ساخت نخستین قلعه های سنگ آهک

ساخت نخستین قلعه های سنگ آهک در اطراف شهر در اوایل قرون وسطی آغاز شد ، تا اواخر قرن هشتم. اما ، «تواریخ های قدیمی» می گویند که مدت طولانی قبل از آن نوعی قلعه قابل اطمینان در شبه جزیره لاو وجود داشته است. مسلم است که شهر اولیه در جزیره لاوس نیز با دیوارهای دفاعی احاطه شده بود ، که احتمالاً عمدتاً توسط جاهای چوبی ساخته شده بود. این واقعیت که دوبرونیک موفق به زنده ماندن یک حمله پانزده ماهه توسط Saracens در قرن 9th شد ، اثبات می کند که چقدر این شهر با استحکام تقویت شده است.

شهر دوبرونیک ابتدا به سمت قسمت غیر مسکونی جزیره گسترش یافته است ، که توضیح می دهد که چرا نام فعلی برای قسمت جنوب شرقی شهر ، در نزدیکی قلعه سنت جان ، Pustijerna نامیده می شود. نام “Pustijerna” از اصطلاح لاتین “post terra”  گرفته شده است که به معنی “خارج از شهر” است. در سده های نهم و دهم میلادی ، دیوار دفاعی قسمت شرقی شهر را محصور کرده است. وقتی کانال دریایی که شهر را از سرزمین اصلی جدا می کند در قرن یازدهم پر از زمین شد ، شهر با شهرک در زمین ادغام شد و به زودی یک دیوار واحد در اطراف منطقه هسته فعلی شهر ساخته شد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک