فستیوال خرید و کارناوال های نمایشی دبی

فستیوال خرید و کارناوال های نمایشی دبی

شرح

معرفی فستیوال خرید و کارناوال های نمایشی دبی

همه می دانیم که در چند سال گذشته مقامات دبی تلاشهای بسیاری در راستای بهبود صنعت گردشگری خود انجام داده اند؛ یکی از برنامه های آنان برای جذب گردشگری به این شهر، برگزاری فستیوال خرید و کارناوال های نمایشی دبی است. جشنواره خرید دبی یا (Dubai Shopping Festival (DSF)، یکی از بزرگترین و معروف ترین جشنواره های خرید در جهان است که هر ساله در شهر دبی برگزار می گردد. جشنواره خرید دبی در بین شهروندان عرب زبان دبی به “لیالی دبی” یا “مهرجان” معروف است و برای اولین بار در سال 1996 برگزار شد. این جشنواره هر سال برپا می شود و در حدود 1 ماه ادامه می یابد.

تاریخ اجرای فستیوال خرید دبی

در این زمان فروشگاه های موجود در مراکز خرید بزرگ و یا حتی گاهی مغازه های محلی، اجناسشان را با قیمتی پایین‌تر از حالت معمول به فروش می رسانند، به همین خاطر گردشگران بسیاری به دبی می‌روند تا خریدهایشان را انجام بدهند. در کنار حراجی های دبی، در طی این فستیوال برنامه های مفرحی نیز برگزار می شوند برای مثال قرعه کشی‌هایی بین مراجعان انجام می دهند و جوایز نفیسی چون اتومبیل از جنس طلا به آنها اهدا می کنند. همچنین آتش بازی هایی ترتیب داده می شود که وجودشان شب های دبی را رنگین و شاد می کنند. از دیگر برنامه هایی که اغلب در فستیوال خرید دبی شاهد آن هستیم، می توان به کارناوالهای نمایشی اشاره کرد که با رقص و آواز و موسیقی خیابانهای دبی را به آمفی تئاتری وسیع بدل می نمایند.

بد نیست بدانید که ایده‌ی برگزاری فستیوال خرید دبی در سال 1996 مطرح شد و این فستیوال برای نخستین بار در شانزدهم ماه فوریه‌ی همان سال اجرایی شد.

دستور اجرای فستیوال خرید و کارناوال های نمایشی دبی

دستور اجرای این فستیوال توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (نخست‌وزیر و نایب رییس امارات متحده عربی و حاکم دبی) صادر گشت و در آن سال 45 روز ادامه داشت. در سال 2018 میلادی نیز فستیوال خرید دبی از تاریخ 26 دسامبر 2017 تا 28 ژانویه 2019 (5 دی 1396 تا 8 بهمن 96) اجرا شد و توانست توریست‌های زیادی را به سمت خود بکشاند.

پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد سفر به دبی را دارید و به خرید هم علاقه‌مند هستید، حتما در زمان جشنواره خرید دبی به این شهر سفر کنید تا بتوانید هم اجناس مورد نظرتان را با قیمت مناسب تهیه کنید و هم از برنامه های رفاهی رایگان شهر دبی استفاده نمایید. این زمان برای بازدید از برج خلیفه نیز توصیه می شود. جشنواره خرید دبی سالانه دو بار در فصل های تابستان و زمستان برگزار می شود.

انواع فستیوال خرید و کارناوال های نمایشی دبی

فستیوال خرید دبی در فصل تابستان (جشنواره خرید تابستانی دبی) هر ساله در ابتدای فصل تابستان و همزمان با تعطیلی مدارس آغاز می گردد و هدف اصلی آن سرگرمی، آموزش و اوقات فراغت کودکان در طول تعطیلات می باشد.فستیوال خرید دبی در فصل زمستان (جشنواره خرید زمستانی دبی) هر ساله قبل از فرا رسیدن سال نو میلادی برگزار می شود و در آن می توانید علاوه بر خرید از معروف ترین برند های دنیا، در فعالیت های مختلفی که در طی آن برپا می شوند شرکت کنید. جشنواره های فیلم، رویدادهای ویژه مخصوص جوانان، نمایش های تاثیرگذار خیابانی، آتش بازی های شبانه، نمایشگاه های بین المللی مد، و رویدادهای مختلف دیگر، بخشی از برنامه های فرهنگی و تفریحی است که برای بازدیدکنندگان این جشنواره ساماندهی می شود.

شعار جشنواره‌ی دبی (یک خانواده – یک جهان) است و در سه بخش اصلی خانواده، سبک زندگی و جامعه برگزار می شود. از آنجاییکه تلاش دولت امارت در شهر دبی ایجاد فضایی برای انجام واردات بر اساس “فروش بدون مالیات” است و این هدف را به منظور سعی در جذب بازدیدکنندگان و ورود فروشندگان بیشتر به این شهر تجاری دنبال می کند، به همین دلیل تخفیف‌ هایی تا سقف 75 درصد را به خریداران ارائه می دهد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط