جشنواره جاز دبی

جشنواره جاز دبی

شرح

جشنواره جاز دبی

دبی بزرگترین و مهمترین شهرهای، کشور امارات متحده عربی می باشد که در جنوب کشور ایران و در پیرامون خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد. دبی پس از کشف نفت به اقتصاد شکوفایی رسید و با داشتن منطقه آزاد تجاری، فروش ملک به شهروندان خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور دوباره کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و بازرگانی تأمین می‌شود.یکی از پرطرفدارترین جاذبه های تفریحی که هر ساله نظر تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می کند برگزاری جشنواره جاز دبی است ، با توجه به این امکانات تفریحی و جاذبه های گردشگری دبی بیشماراند.

جاذبه های جشنواره جاز دبی

یکی از جاذبه های تفریحی دبی ، جشنواره جاز میباشد که رویدادی منحصر به فرد در زمینه موسیقی، هنر و سبک زندگی به شمار می آید. واژه جاز از زبان عوام سیاه‌پوستان گرفته شده است. در آغاز سده بیستم این گونه موسیقی در میان سیاهان آمریکا رواج یافت و در دهه 1920 در بسیار از کشورها رایج شد. از آن زمان به‌بعد جاز تأثیر زیادی در عرصه موسیقی داشته و هنوز در تحول و تغییر است. این جشنواره هر سال به عنوان بخشی از اهداف خود مقدم تعداد قابل توجهی از هنرمندان و صنعتگران را گرامی می دارد.

شرکت کنندگان جشنواره جاز

این هنرمندان و صنعتگران به دلیل اینکه این رویداد نه تنها به موسیقی بلکه به ترکیب و ادغام عناصر چند هنری می پردازد و مخاطبین قدرشناسی از میان تمامی انواع خلاقیت های انسانی از جمله موسیقی، صنایع دستی منحصر به فرد، عکاسی، مجسمه سازی و نقاشی را جلب می نماید، علاقمند هستند تا در آن شرکت نمایند. این جشنواره طی سال های اخیر از فضایی خنک با صندلی های راحت و بخش های بدون صندلی به علاوه بخش ویژه غذا و نوشیدنی برخوردار بوده و در فستیوال سنتر هتل اینترکانتیننتال دبی که میزبانی 27 گروه بین المللی موسیقی را به عهده دارد و جمعیت عظیمی از 46000 علاقمند را در طول 9 شب برگزاری جلب می نماید، برگزار شده است.

بر اساس تحقیقات گسترده صورت گرفته طی دو سال با راه اندازی جشنواره جاز دبی که در حال حاضر به یک رویداد سالانه ارتقا یافته و آثار هنرمندان و اجرا کنندگان در سطح جهانی را به نمایش می گذارد، موضوع “چیزی بیش از جاز” برای نخستین بار اعلام شد. این جشنواره نه تنها یک جشنواره موسیقی به شمار می آید بلکه سیستمی برای به نمایش گذاشتن موسیقی جاز برای تعداد قابل توجهی مخاطب که معمولاً به موسیقی جاز گوش نمی دهند، محسوب می شود. این جشنواره به تمام ژانرهای متنوع موسیقی جاز از جمله بلوز، فانک، سوینگ، اسید، راک، معاصر، مدرن و فیوژن می پردازد.

تغییر محل برگزاری جشنوار جاز

در سال 2012 محل برگزاری آن تغییر کرد و به مناسبت فرا رسیدن دهمین سالگرد برگزاری، به جای چند روز کوتاه، رویداد نزدیک به ده روز طول کشید. در این سال نزدیک به 50 هزار نفر از فستیوال جاز دبی دیدن کردند. درسال 2014 باز هم به میزان بازدیدکنندگان افزوده شد و رکورد جدیدی به ثبت رسید، چرا که شمار شرکت کنندگان در جشنواره بین المللی جاز دبی نزدیک به 60 هزار نفر تخمین زده شد. جشنواره جاز دبی یک رویداد است. این یکی از محبوب ترین رویدادهای دنیای موسیقی است. جشنواره جاز دبی هر ساله در چنین روزی در محل آمفی تئاتر شهر رسانه دبی برگزار می‌شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط