بازار دولاس زاگرب

بازار دولاس زاگرب

شرح

زاگرب ، پایتخت کرواسی، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است. این شهر سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. یکی از جاذبه های تفریحی این شهر ، بازار دولاس نام دارد که محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ ترین بازار کشاورزان در زاگرب است و در پشت میدان اصلی شهر قرار دارد. اگر قصد خرید ندارید هم پیشنهاد می‌کنیم سری به این محوطه بزنید. بازاری سراسر رنگ و فرهنگ را در این منطقه خواهید دید. فروش محصولات در این شهر تنها به زاگرب محدود نمی‌شود. بلکه کشاورزان و فروشندگان کالاهای مختلف از سراسر کرواسی به آن می‌آیند تا محصولات خود را به محلی‌ها و گردشگران عرضه کنند.

بخش های مختلف بازار

خرید سوغات محلی از این بخش شهر بسیار ساده است. زاگرب 23 بازار را در برمی‌گیرد که دولاس مارکت در این میان، بخش مهمی از این شهر به‌ حساب می‌آید. در این بازار بزرگ غرفه های زیادی وجود دارند و به سه قسمت مختلف مواد غذایی، سوغات و گل تقسیم می شود. گردشگران معمولا برای خرید سوغات با قیمت مناسب و کیفیت خوب به اینجا می آیند و ساعاتی را در بین غرفه های رنگارنگ آن گشت می زنند.

بخش مواد غذایی هم مورد علاقه گردشگران است در این قسمت کشاورزان محلی محصولات خود را که در کشتزارها کاشته اند به فروش می رسانند. تمامی میوه ها و سبزی هایی که به فروش می رسند تازه و بهترین کیفیت را دارند. در بخش سوغات انواع صنایع دستی، غذاهای خانگی و محصولات هنری با قیمتی مناسب به فروش می رسند. در روزهای یکشنبه بخش هنری نیز به این بازارچه اضافه می شود که در آن آثار هنری به فروش می رسد. از همان ابتدای تأسیس این بازار، خانم‌ها میوه‌های تازه، سبزیجات، گوشت و انواع گل را در این مکان به‌فروش می‌رساندند.

فروشندگان بازار

اگر می‌خواهید بهترین و با کیفیت‌ترین اجناس نصیبتان شود، باید رفتاری دوستانه با این فروشندگان خانم داشته باشید که چندان هم کار سختی نیست. برای شروع می‌توانید به زبان کرواتی با آن‌ها سلام و احوال‌پرسی کنید. این فروشندگان خانم، نقشی بنیادین در هویت دولاس مارکت دارند. هر فرد از دوران قدیم، فروشنده‌ی مورد علاقه‌ی خود را داشت و صبح‌ های زود خود را با عجله به بازار می‌رساند تا بهترین محصولات را از آن‌ها بخرد. این فروشندگان حتی لباس‌های کثیف مردم را جمع‌ آوری و به رختشوی‌خانه می‌بردند و بعد از شستشو و اتو کشیدن آن‌ها، لباس‌ها را در قبال هزینه‌ای اندک به صاحبان‌شان برمی‌گرداندند. به کمک این فروشندگان خانم، بازار دولاس فضایی دوستانه و منحصر به‌ فرد داشته که آن را در بازارهای دیگر پیدا نمی‌کنید.

تاریخچه بازار

بازار دولاس، تاریخچه‌ای طولانی دارد و چندین دهه می‌شود که در شکل دادن به زندگی و فرهنگ مردم پایتخت کشور کرواسی، نقش مهمی داشته است. به همین دلیل، حس تاریخی که این بازار به بازدیدکنندگان القا می‌کند، خرید در آن را به تجربه‌ای خاص و به‌یاد ماندنی تبدیل کرده است. دولاس مارکت، اولین بازار شهر زاگرب به‌حساب می‌آید که آن را مطابق با استانداردهای اروپایی ساخته‌اند. این بازار یکی از مکان‌های تاریخی شهر زاگرب به‌حساب می‌آید که با چترهای منحصر به‌فرد غرفه‌هایش شناخته می‌شود و اهمیت بسیاری برای مردم و عاشقان غذا دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک