جاده گریت اوشن ملبورن

جاده گریت اوشن ملبورن را کشف کنید

شرح

جاده گریت اوشن ملبورن و مناظر اطراف آن

جاده گریت اوشن | ملبورن ، مرکز ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت و فرهنگی ترین شهر استرالیاست . این شهر از نظر وسعت و جمعیت نیز در جایگاه دوم استرالیا قرار دارد.

جاده‌ی گرِیت اوشن از منطقه ی زیبای  تورکی آغاز میگردد و تا چندین کیلومتر تا شهرآلنزفورد کشیده می شود . پس از اتمام جنگ جهانی اول این جاده توسط سربازان جنگ ساخته شده است . سربازانی که بدون هیچ تجهیزاتی جاده را احداث کردند . این جاده جاذبه های دیدنی بسیاری دارد که با توجه به زمانی که دارید می توانید انتخاب کنید که از کدوم جاذبه ها دیدن کنید . با ما همراه باشید تا با اصلی ترین جاذبه های جاده‌ی گریت اوشن آشنا شوید .

جاده گریت اوشن

پله های گیبسون

پله‌های گیبسون نزدیکی مرکز بازدیدکنندگان Visitor’s Centre است که به ساحل ختم می شود . در این منطقه به صخره‌های برآمده‌ی ۱۲ حواریون دسترسی خواهید داشت که می توانید از نزدیک بازدید کنید .

گیبسون ملبورن

دوازده حواریون

12 حواریون در پارک ملی دریایی در امتداد جاده گریت اوشن قرار گرفته است . 8 صخره آهکی که مربوط به دوره ی سوم زمین شناسی سر از آب بیرون آورده اند. ارتفاع این صخره ها به 45 متر می‌رسد . بخش های پایینی صخره بر اثر فشار موج و باد فرسایش پیدا می‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد طاق‌ها یا توده سنگ‌های دیگر می‌شود .

دوازده حواریون

طاق لندن

صخره ی معروف پل لندن  که  به دلیل شباهت آن با هم‌نامش در لندن ، این اسم را برایش انتخاب کرده اند . این جزیره قبلا توسط یک طاق قوسدار طبیعی به خشکی متصل بود اما ۲۷ سال قبل با فرو ریختن قوس ، پل لندن از خشکی جدا شد . این صخره جزو بخش های دیدنی این جاده به حساب می آید .

طاق لندن ملبورن

گروتو

معروف ترین و جذاب ترین بخش این جاده گروتو است . گروتو یک گودال می باشد که از طریق پله های صخره به پایین گودال رسیده تا شما بتوانید به تماشای دورنمای اقیانوس بنشینید .

جاذبه های ملبورن

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک