مارسی فرانسه

مارسی فرانسه را کشف کنید

شرح

جاذبه های گردشگری مارسی فرانسه

مارسی فرانسه

در فرانسه شهرهای مختلفی وجود دارد و هرکدام از این شهرها جاذبه های گردشگری مختلفی دارند به همین دلیل باعث شده مسافران زیادی به این شهرها مراجعه کنند. یکی از شهر هایی که بسیاری از توریست ها آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند شهر پاریس می باشد در کنار شهر پاریس شهرهای دیگری با جذابیت های متفاوت تر هم وجود دارد نام یکی از این شهر ها شهر مارسی میباشد.

شما در مورد شهر مارسی چه می دانید؟

آیا می دانستید شهر مارسی یکی از قدیمی ترین شهرهای بندری فرانسه می باشد. موقعیت شهر مارسی در 862 کیلومتری جنوب شرقی پاریس و 250 کیلیمتری جنوب شرقی شهر لیون است این شهر دارای مساحت 240 کیلومتر مربع است و به این دلیل  باعث شده مارسی جایگاه سومین شهر بزرگ فرانسه را برای خود جلب کند از دیگر شهر های بزرگ فرانشه می توان به ترتیب به پاریس و لیون هم اشاره کرد جالب است بدانید یونانی ها این شهر را بنا کرده اند و در بین  یونانی ها و رمی های باستان به ماسالیا معروف بوده است.

امروزه مارسی از 16 منطقه تشکیل شده است و جمعیت این شهر در حدود یک میلیون نفر نیز می باشد.

در زمان یونانی ها و رمی های باستان مارسی یکی از مراکز مهم تجاری و بازرگانی به شمار می آمده.

بندرگاه شهر مارسی فرانسه

شهر تاریخی پنیه

جاذبه های گردشگری شهر فرانسه

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر مارسی فرانسه شهر قدیمی پنیه می باشد شهرت این شهر قدیمی به لحاظ قرار گرفتن بالاتر از بندر و داشتن کوچه های پر و  پیچ و خم، باریک، شیب‌دار و خانه‌های رنگارنگ آن است شهر قدیمی پنیه بخشی از تاریخ و فرهنگ قدیمی شهر مارسی به شمار می رود. در جنگ جهانی دوم بسیاری از قسمت های مهم تاریخی شهر از بین رفته است . در این شهر می توانید گالری و بوتیک‌های هنری و غذاهای سنتی الجزایر را به راحتی پیدا کنید .

کوچه های پرپیچ و خم پنیه

از دیگر  بنا های تاریخی شهر پنیه کلیسای جامع "دولا ماژور" و  "خیریه قدیمی"  و ساختمان " شهرداری " را می توان نام برد که مورد آخر را در قرن 17 میلادی و با الهام از معماری رایج در «جنوا» درایتالیا بنا کرده اند

کلیسای جامع نوتردام دولاگارد

کلیسای جامع نوتردام دولاگارد

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر مارسی فرانسه کلیسای جامع نوترردام می باشد که از دور دست ها نیز در این شهر زیبا قابل مشاهده می باشد. در قرون وسطی جهت دیدبانی استفاده می کردند به علت بالا بودن ارتفاع این کلیسا. کلیسای جامع نوتردام دولاگارد بر روی تپه مرتفع و خوش آب وهوای گارد واقع شده است.

کلیسای دولاگارد مارسی

قلعه شاتو دیف

قلعه شاتو دیف یکی دیگر از جاذبه های شهر تاریخی مارسی می باشد یکی از دلایلی که این قلعه را متفاوت کرده است قرار گرفتن این بنا در وسط دریا است بازدیدکنندگان با استفاده از کشتی های مسافربری در مدت کوتاهی از بندر قدیمی مارسی می توانند به این قلعه برسند. قلعه شاتو دیف در جزیره دیف در مجمع الجزایر فریول قرار گرفته است که جزء مناطق طبیعی حفاظت شده به شمار می روند.از جمله دیدنی های اطراف این قلعه می توان به غارهای زیبا،سواحل بکر و صخره های سنگی،آب های فیروزه ای و درخشان هم اشاره کرد. قلعه شاتو دیفدر قرن شانزدهم و توسط شاه فرانسوای یکم ساخته شده است؛ البته کمی بعد این قلعه به زندان تبدیل شد. جالب است بدانید که الکساندر دوما در رمان مشهورش، کنت مونت کریستو هم به این قلعه اشاره کرده است.

قلعه شاتودیف

موقعیت هتل