پارک ملی دیلک کوش آداسی

پارک ملی دیلک کوش آداسی

شرح

پارک ملی شبه جزیره دیلک

پارک ملی دیلک کوش آداسی | با سفر به سمت جنوب کوش آداسی به پارک ملی دیلک میرسید، در این پارک با داشتن یک خط ساحلی زیبا و طبیعت بکر میتوانید لذت گردش را ببرید این پارک جز مهمترین میراث فرهنگی طبیعی ترکیه میباشد.

دلیل این همه محبوبیت پارک ملی شبه جزیره دیلک داشتن آبی دریا ، خورشید جذاب و چشم اندازه های خیر کننده است ، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شگفتی های این جزیره را به شما نشان دهیم.

پارک ملی دیلک کوش آداسی

جزیره دیلک

پارک ملی شبه جزیره دیلک در کشور ترکیه و مردم کوش آداسی به پارک میلی نیز شناخته شده است ، در 32 کیلومتری جنوب شهر کوش آداسی قرار دارد. وسعت این پارک در حدود 30 هزار هکتار و 8 کیلومتر عرض و 30 کیلومتر طول است و این بزرگی و عظمت به جذابیت این پارک افزوده است.

اگر عاشق شنا و استراحت در ساحل هستید و یا علاقه به پیاده روی در کوه ها را دارید به شما پیشنهاد میکنیم به این پارک ساحلی سری بزنید ، اینجا یک قطعه از زیبای های بهشت است ، محیط این شبه جزیره بسیار تمیز و مناظر بسیار خیره کننده ی دارد که هنوز قسمت های بکری در آن وجود دارد.

میتوانید از خدمات کامل سواحل و این پارک جنگلی با پرداخت هزینه ی بسیار کم استفاده کنید در تمامی طول ساحل دوش های آب و خدمات ساحلی به صورت کامل وجود دارد و استفاده از امکانات آبی نیز با پرداخت هزینه امکان پذیر است.

پارک ملی دیلک کوش آداسی

حیات وحش پارک ملی شبه جزیره دیلک

میتوانید دنیای متفاوت و جالبی را در جنوب شبه جزیره دیلک ببینید این منطقه پر از فلامینگو ها و پرندگان مختلفی است که در طول سال و فصل های مختلف شاهد خواهید بود.

در این دلتای جالب در کوش آداسی انواع پرندگان تخم گذاری میکنند و منتظر به دنیا آمدن جوج هایشان هستند. یکی دیگر از حیوانات بومی این منطقه که بسیار مورد توجه اهالی منطقه و گردشگران است خرس های وحشی این منطقه هستند که انقدر با انسان ها زندگی مشترک دارند که تا نزدیک ساحل هم پیش میروند. اگر خوش شانس باشید حتما میتوانید در ارتفاعات این حیوان را ببینید.

پارک ملی دیلک کوش آداسی

پوشش گیاهی پارک ملی شبه جزیره دیلک

بعد از گذر از تنوع حیوانات در این شبه جزیره به پوشش گیاهی آن میرسیم در طول سال تغییرات دمامی و رطوبت باعث شده در این منطقه گیاهان متنوعی را ببینید که مربوط به 4 ناحیه مختلف است.

بعد از گیاهان خاص این منطقه که مخصوص همین ناحیه هستند میتوان دیگر گیاهان بومی نقاط دیگر را نیز اینجا مشاهده کرد مثل گیاهان مدیترانه ی یا دریای مرمره و سیاه . در این ناحیه گیاهانی نیز وجود داشت که به دلیل تغییرات در این 30 سال گونه ی آنها منقرض شده است .

پارک ملی دیلک کوش آداسی

چگونه به پارک ملی شبه جزیره دیلک برویم؟

اگر در کوش آداسی اقامت داشته باشید در طول روز هر نیم ساعت ماشین ها و اتوبوس های به سمت پارک ملی راه میوفتد ، همچنین میتوانید این مسیر را با قایق تفریحی نیز گذر کنید و به این ساحل زیبا برسید. از 10 صبح تا 6 عصر این قایق ها فعال هستند.

پارک ملی دیلک کوش آداسی

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط