ییلاق دیلمان گیلان

ییلاق دیلمان گیلان

شرح

ییلاق ديلمان گیلان

استان گیلان یکی از سرسبز ترین و زیباترین مناطق ایران است که همچون نگینی در خطه‌ی جنوبی دریای خزر می‌درخشد و به دلیل داشتن منطقه ای بکر و طبیعتی مثال زدنی همیشه مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی زیادی است. طبیعت استان گیلان جزو بکرترین نواحی ایران است که خود جهت تورسیم و گردشگری سهم عمده ای از گردشگری ایران را دربر دارد. ديلمان شهری است در شهرستان سياهکل استان گيلان که در شمال ايران واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دريا 2200-2500 می‌باشد.  همراه با ایلیا گشت به این شهر زیبا سفر کنید.

وجه تسمیه

نام ديلمان ترکيبی است از سه قسمت: ديل و ام و ان. ديل به معنی جايی است که در آن دام نگه می‌دارند و ام پسوند نمايشگر ارتفاع و بلندی است و ان پسوند مکان. در نتيجه معنی اين ترکيب جای بلند نگه‌دارندگاه دام است و در حقيقت ديلمان سرزمين بلندی است که در آن دامداری می‌کنند. اين منطقه تا قرن پنجم هجری ديلم ناميده می‌شد و از قرن پنجم در متون، نام ديلمان ديده می‌شود و اگر پيش تر از اين نام استفاده شده بيانگر جمع اهل ديلم بوده است.

دیلمان، جایی خوش آب و هوا با چشم انداز و منظره‌های زیبا که در همان  نگاه اول مشخص است تعطیلات فوق العاده ای را در آنجا خواهید داشت. مناظر سرسبز و اسب و دام هایی که در دل طبیعت آزادانه در حال چرا هستند بیشتر به خیال و رویا شبیه است تا واقعیت و واقعا فکر می کنید که در یک تابلوی نقاشی قرار گرفته‌اید. این روستا در شمال ایران، در استان گیلان و در منطقه‌ی سیاهکل قرار دارد.

جاذبه های دیدنی ديلمان

در نزدیکی این روستا، روستاهای زیاد دیگری هم وجود دارد که هر آن شما را وسوسه می کند تا از آن‌ها هم دیدن کنید ولی زیبایی دیلمان به اندازه‌ای است که با دیدن آن نخواهید توانست از آن دل بکنید. دیلمان طبیعت بسیار زیبایی دارد که آن را در همه‌ی  فصل‌ها دیدنی کرده است.

گرچه اگر در فصل زمستان بخواهید سفر کنید باید منتظر سرمای نسبتا شدیدی باشید، با این حال اگر که در فصل بهار به این روستای خوش منظره سفر کنید می توانید دشت شقایق مشهور این روستا را هم ببینید، دشتی بسیار دیدنی که در 6 کیلومتری دیلمان قرار دارد. در این منطقه، گونه‌های مختلفی از حیوانات مثل پلنگ، گربه وحشی، شغال، گراز، خرس قهوه ای، سمور و چند نوع دیگر حیوانات مختلف زندگی می‌کنند و جالب تر اینکه گردشگران می‌توانند بی هیچ ممنوعیتی از این منطقه دیدن کنند فقط تنها نکته ای که در مورد آن وجود دارد این است که این نقطه همان طور که از اسم آن هم مشخص است، منطقه ی شکار ممنوع است.

روستای دیلمان در همه‌ی فصل‌ها زیبایی خاص خود را دارد، با این حال اگر دوست دارید از طبیعت تازه و سرسبز استفاده کنید باید در فصل بهار به آن جا بروید. فصل پاییز هم زیبایی خود را دارد ، زمانی که طبیعت لباس چند رنگش را به تن می کند، اگر که طبیعت گرد حرفه‌ای هستید و سرما برایتان چندان مهم نیست می‌توانید در فصل زمستان به دیلمان بروید و از غارهای آن دیدن کنید. پس حتما به این منطقه زیبا سفر کنید و از دیدن زیباییهای آن لذت ببرید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک