موزه ی هیراپولیس دنیزلی

موزه هیراپولیس دنیزلی

شرح

آشنایی با موزه ی هیراپولیس دنیزلی

بسیاری از افراد با شنیدن نام کشور ترکیه ، تنها به یاد شهرهای معروف آن همچون استانبول،آنتالیا، بدروم و یا کوش آداسی می افتند و با دیگر شهرها و استان های موجود در آن، آشنا نمی باشند. دنیزلی یکی از معروف ترین و بزرگ ترین استان های کشور ترکیه است که از جاذبه های گردشگری بسیار زیادی بهره می برد و در هر فصلی از سال، میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. سفر به دنیزلی و گشت و گذار در نواحی مختلف آن، آرامشی عمیق را به شما هدیه می دهد و اوقاتی به دور از هیاهو و دغدغه های زندگی روزمره را، برایتان رقم می زند. دنیزلی مرکز استانی به همین نام در ترکیه است. مجموعه تفریحی پاموکاله و موزه ی هیراپولیس دنیزلی از مناطق دیدنی و بسیار جذاب این منطق می‌باشد.

جاذبه های تاریخی موزه ی هیراپولیس دنیزلی

چشمه آب گرم پاموکاله و آب گرم قرمز رنگ در پنج کیلومتری شمال پاموکاله، هرساله پذیرای شمار زیادی گردشگر در این منطقه هستند. علاوه بر آن، شهر باستانی هیراپولس، کوه هوناز و مجسمه آتاتورک نیز از جاذیه‌های دیدنی این شهر است. یکی از جاذبه های تاریخی این شهر موزه ی هیراپولیس نام دارد که موزه ای کوچک و تماشایی است که در خانه ای باستانی از دوران روم قرار گرفته است و برخی از زیباترین آثار ثبت شده به عنوان میراث فرهنگی این سرزمین را در خود جای داده است.

تماشای مجسمه های سنگی قدیمی که در این موزه قرار گرفته اند، بسیار لذت بخش است و گشت و گذار در فضای داخلی آن، تجربه ای لذت بخش را، برایتان به ارمغان می آورد. این موزه کوچک اما عالی که به هیراپولیس اختصاص دارد در داخل خانه قدیمی از دوران روم باستان قرار دارد. دیدار شما از اینجا کمک خواهد کرد که زندگی را به شهر بازگرداند. نمایشگاه های در این جا بنا هستند که برخی از آثار زیبا و میراث فرهنگی این شهر مهم را به نمایش گذاشته اند، و انواع مختلفی از این آثار پیدا شده در اینجا از جمله سنگ نگاره های زیبا و پیچیده، مجسمه سازی قدیمی و … قابل مشاهده اند.

آثار تاریخی موزه ی هیراپولیس

موزه همچنین دارای مجموعه جالبی از مجسمه سازی های سایت باستانی آفرودیزیوس است. یکی از بزرگترین ساختمانهای شهر باستانی هیراپولیس حمامهای رومی بود. از سال 1984 این ساختمان به عنوان موزه باستان شناسی هیراپولیس مورد استفاده قرار گرفته است. در کنار آثار هنری از کاوش های موجود در هیراپولیس ، یافته هایی از لائودیسایا ، کولئوس ، تریپولیس ، آتودا و شهرهای دیگر دره Lycus (ürüksu) دیده می شود.

بخش های موزه ی هیراپولیس

همچنین این موزه دارای بخش گسترده ای است که به آثار باستانی موجود در بیچسطان سلطان هویک اختصاص یافته است که شامل برخی از زیباترین نمونه های صنایع دستی عصر برنز است. فضای نمایشگاه موزه شامل سه منطقه بسته حمام Hierapolis و مناطق باز در ضلع شرقی است که به عنوان کتابخانه و سالن بدنسازی شناخته می شود. بسیاری از نمایشگاههای بزرگ و کلیه نمایشگاههای کوچک در اتاقهای A ، B و C نشان داده شده اند که سه بخش بسته حمام بودند. سنگ مرمر و سایر آثار باستانی در باغ به نمایش گذاشته می شود.

در  اتاق C آثار زیبایی از تئاتر هیراپولیس که بیشتر آنها بازسازی شده اند به نمایش در می آیند. برخی از نقش برجسته های مناظر درجا باقی مانده است اما بخش هایی از آنها با کپی جایگزین شده اند. در آثاری که در اتاق وجود دارد ، نقش برجسته هایی وجود دارد که به اسطوره آپولو و آرتمیس ، دلخوشی های دیونیسوس و امپراطور روم سپتیموس سیوروس اختصاص یافته است. تصاویری از آدم ربایی پرسفون توسط هادس و ابوالهولهای مجسمه سازی وجود دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک