خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا

خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا

شرح

دسرهای معروف اسپانیا

در اسپانیا میتوان خوشمزه ترین دسرهای اسپانیایی که انواع دسرهای خامه‌ای ، دسرهای پنیری نرم را پیدا نمود و از چشیدن آنها لذت برد  . دسرهای اسپانیایی ، از جمله جذاب‌ترین و خوشمزه‌ترین دسرهایی هستند .

تارت سانتیاگو

تارت سانتیاگو ، کیک ساده بادام از ناحیه ی گالیسیا و مخصوصا شهر سانتیاگو دو کمپوستلا است . نماد صلیبی که با پودر قند بروی این کیک طراحی میکنند . به دلیل زیارتگاه سنت جیمز در این شهر است . این کیک بادامی مرطوب و نازک همراه با نوشیدنیِ شیرین سرو می‌شود .

کرم کارامل فلن

کرم کارامل فلن همانند کارامل فرانسوی با شربت یا سس کارامل سرو می‌شود و رایج‌ترین دسر اسپانیایی محسوب میشود . این دسر از موادی همچون شیر تخم‌مرغ ، خامه و شکر تهیه می‌گردد . پس از ترکیب این مواد با هم یک قوامِ ژله‌ای میرسد .

تارت پنیر

توچینو دل سیلو

این دسر که مشابه کرم کارامل فلن بوده ،جزء دسر سنتیِ مردم جنوب اسپانیا در اندلس ، به‌ حساب می‌رود . دارای بافتی شبیه کاستارد که مواد تشکیل دهنده آن ( شکر ، زرده‌ی تخم‌مرغ، آب وشربت کارامل) تهیه می‌شود .

تارت پنیر

تارت پنیر یا چیزکیک اسپانیایی این کیک پنیری معمولا سبک و پفکی است . و طعم پنیر آن به خوبی حس می شود . و به‌ندرت با تاپینگ‌های میوه سرو می‌شوند . یکی از اجزای اصلی منوی دسر اسپانیایی است .

ممبریلو با پنیر

از میوه‌ی بِه نوعی مربای غلیظ بنام مِمبریلو تهیه می‌شود . این دسر مربای همراه با پنیر مانچگو سرو می‌گردد . و از محبوب ترین و خوشمزه ترین دسرهای اسپانیایی به‌شمار می‌رود .

شکلات چوروس

چوروس یک نوع دونات انگشتیِ کشیده میباشد . که لایه رویه‌ای آن بسیار تُرد و بافتی نرم مانند دونات دارا است. درواقع چوروس یک دسر نمیباشد . بلکه از بهترین شیرینی های اسپانیا که در بعضی از نقاط با نام پوراس (Porras ) شناخته می‌شود . در هرزمان از شبانه روزاین تیوب خمیری های سرخ شده و خوشمزه لذت بخش خواهد بود .

شکلات چوروس

پودینگ برنج

پودینگ برنج یا همان شیربرنجی ،  دسری که از برنجی ، شیر و شکر تهیه میشود . در این نوع شیربرنج اسپانیایی دانه های برنج زیر دندان کاملا حس می‌شود . برای طعم‌دار کردن این پودینگ از دارچین و پوست لیمو استفاده می‌شود و حس مدیترانه‌ای به آن میدهند .

میگلیتوس

دسری که با خمیر فیلو تهیه میشود . لایه های مرطوب این شیرینی در مرکز آنها مقداری گاناش یا کرم شکلاتی قرار دارد ابعاد این دسر قطعاتی کوچک به اندازه یک جعبه کبریت تشکیل شده .

میگلیتوس

ملی ماتو

کاتالونیا دارای خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا ازجمله دسرهای پنیریِ است. این دسرها که اغلب از پنیرهای تازه‌ی کاتالان تهیه می‌شوند. پنیرهای کاتالان پنیرهای خامه‌ای و نرمی هستند که با عسل محلی و گردو سرو می‌شوند .

موقعیت هتل