خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا

خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا

شرح

در اسپانیا میتوان خوشمزه ترین دسرهای اسپانیایی که انواع دسرهای خامه‌ای ، دسرهای پنیری نرم را پیدا نمود و از چشیدن آنها لذت برد. دسرهای اسپانیایی، از جمله جذاب‌ترین و خوشمزه‌ترین دسرهای دنیا هستند.

تارت سانتیاگو

تارت سانتیاگو ، کیک ساده بادام از ناحیه ی گالیسیا و مخصوصا شهر سانتیاگو دو کمپوستلا است. نماد صلیبی که با پودر قند بروی این کیک طراحی میکنند، به دلیل زیارتگاه سنت جیمز در این شهر است. این کیک بادامی مرطوب و نازک همراه با نوشیدنی شیرین سرو می‌شود.

کرم کارامل فلن

کرم کارامل فلن همانند کارامل فرانسوی با شربت یا سس کارامل سرو می‌شود و رایج‌ترین دسر اسپانیایی محسوب میشود. این دسر از موادی همچون شیر، تخم‌مرغ، خامه و شکر تهیه می‌گردد. پس از ترکیب این مواد با هم یک قوام ژله‌ای میرسد.

خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا : کرم کارامل فلن

توچینو دل سیلو

این دسر که مشابه کرم کارامل فلن بوده، جزء دسر سنتیِ مردم جنوب اسپانیا در اندلس، به‌ حساب می‌رود. دارای بافتی شبیه کاستارد که مواد تشکیل دهنده آن (شکر، زرده‌ی تخم‌مرغ، آب وشربت کارامل) تهیه می‌شود.

تارت پنیر

تارت پنیر یا چیزکیک اسپانیایی این کیک پنیری معمولا سبک و پفکی است و طعم پنیر آن به خوبی حس می شود. و به‌ندرت با تاپینگ‌های میوه سرو می‌شوند. یکی از اجزای اصلی منوی دسر اسپانیایی است.

ممبریلو با پنیر

از میوه‌ی به نوعی مربای غلیظ بنام مِمبریلو تهیه می‌شود. این دسر مربای همراه با پنیر مانچگو سرو می‌گردد. و از محبوب ترین و خوشمزه ترین دسرهای اسپانیایی به‌شمار می‌رود .

شکلات چوروس

چوروس یک نوع دونات انگشتیِ کشیده میباشد. که لایه رویه‌ای آن بسیار تُرد و بافتی نرم مانند دونات دارا است. درواقع چوروس یک دسر نمیباشد. بلکه از بهترین شیرینی های اسپانیا که در بعضی از نقاط با نام پوراس (Porras ) شناخته می‌شود. در هرزمان از شبانه روزاین تیوب خمیری های سرخ شده و خوشمزه لذت بخش خواهد بود.

شکلات چوروس

پودینگ برنج

پودینگ برنج یا همان شیربرنجی،  دسری که از برنجی، شیر و شکر تهیه میشود. در این نوع شیربرنج اسپانیایی دانه های برنج زیر دندان کاملا حس می‌شود. برای طعم‌دار کردن این پودینگ از دارچین و پوست لیمو استفاده می‌شود و حس مدیترانه‌ای به آن میدهند.

میگلیتوس

از دیگر خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا میگلیتوس است، دسری است که با خمیر فیلو تهیه میشود. لایه های مرطوب این شیرینی در مرکز آنها مقداری گاناش یا کرم شکلاتی قرار دارد ابعاد این دسر قطعاتی کوچک به اندازه یک جعبه کبریت تشکیل شده.

میگلیتوس

ملی ماتو

کاتالونیا دارای خوشمزه ترین دسرهای اسپانیا ازجمله دسرهای پنیری است. این دسرها که اغلب از پنیرهای تازه‌ی کاتالان تهیه می‌شوند. پنیرهای کاتالان پنیرهای خامه‌ای و نرمی هستند که با عسل محلی و گردو سرو می‌شوند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط