موزه دلاکروا و سن سولپیک فرانسه

معرفی موزه دلاکروا و سن سولپیک فرانسه

شرح

موزه دلاکروا و سن سولپیک فرانسه

 یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و دیدنی هر کشوری موزه ها هستند و در مورد این مسئله فرانسه نیز مستثنی نیست ، یکی از موزه های دیدنی این کشور موزه دلاکروا و سن سولپیک میباشد که در نوع خود بی نظیر است. کمی آنطرف تر در یک میدان کوچک با کمی پیاده روی از کلیسای سن ژرمن به موزه اوژن دولاکروا می رسید. این نقاش از 1857 تا 1863 در اینجا زندگی می کرده  و در همان زمان مشغول کار روی نقاشی های دیواری محراب کلیسای سن سولپیک بوده است.

در آتلیه قبلی این هنرمند نمایشگاه های دائمی برگزار می شوند اما نامه های شخصی و یادگاریهایش در خانه به نمایش گذاشته شده اند . همچنین در پشت این خانه یک باغ زیبا و آرام قرار دارد. اوژن دلاکروا نقاش جوان 24 ساله که نقاش ناشناسی بود ، تلاش کرد با نمایش یک تابلوی بی نظیر که نام آن را «دانته و ویرژیل» در جهنم نهاده بود سرنوشت خود راتغییر دهد. وی در این کار موفق شد و از آن پس به عنوان یک استاد به شهرت رسید.

خانه ابن هنرمند به یک موزه تبدیل شد که فضای منحصر به فردی را دارا است. خانه سابق این هنرمند یک مکان یادگاری است که در بزرگداشت هنرمندان دهه 1920 مانند موریس دنیس ، پل سیگناک ، اودارد ووایلارد و کر-خاویر روسل ساخته شده است. این گواهی بر تحسین آنها برای نقاش و کارهای اوست.

آثار موجود در موزه

این موزه اکنون با بیش از هزار اثر هنری که توسط دلاکروا  نقاشی ها ، چاپ ها ، نوشته ها  و اشیاء متعلق به او ، و همچنین آثار هنری خلق شده توسط هنرمندانی که او را تحسین می کنند ، می بالد.

با فاصله اندکی به طرف جنوب و آن طرف بولوار سن ژرمن به محله سن سولپیک می رسید که طرف شرقی آن کلیسای ژان-باپتیست سرواندونی قرار دارد. سن سولپیک بخاطر برج های بلند آن که یکی بلندتر از دیگری است و نیز نقاشی های دیوار عظیم روغن و موم اوژن دلاکروی که دو سال قبل از مرگش به اتمام رسیدند شهرت بسیاری دارد.

این موزه کوچک در خیابان «فورستنبرگ» در فرانسه واقع شده است. دلاکروا یک نقاش فرانسوی قرن نوزدهمی بود که بیش از همه به خاطر تابلوی «آزادی، هدایتگر مردم» که در لوور نگهداری می‌شود شهرت دارد. در موزه دلاکروا نقاشی‌ها و اشیای متعلق به هنرمند را خواهید دید. این موزه بطور منظم کارگاه های خانوادگی ، کنفرانس ها ، کنسرت ها و رویدادها را برای مخاطبان گسترده بزرگسالان و کودکان برنامه ریزی می کند. موزه از ساعت 9:30 صبح تا 5 بعد از ظهر به جز سه‌شنبه‌ها باز بوده و هزینه ورودی‌ آن 5 یورو می‌‌باشد. با بازدید از اینجا می‌توانید به باغ خصوصی ساکت و افسونگر آن نیز دسترسی داشته باشید.

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط