صخره های ژانگ دانکسیا چین

صخره های ژانگ دانکسیا چین

شرح

صخره های ژانگ دانکسیا چین

شاید باور نکنید، اما روی زمین مکان‌هایی وجود دارد که مشابه آن را فقط می‌توان در سیارات دور دست مشاهده کرد؛ نقاطی که گویی ابتدا قرار بوده‌ در مشتری، مریخ یا حتی اورانوس باشند، اما از بد روزگار سر از کره زمین درآورده‌اند و صخره های ژانگ دانکسیا چین یکی ار مشهور ترین جاذبه ای طبیعی چین به حساب می آید.

صخره های ژانگ دانکسیا

صخره های ژانگ دانکسیا چین به هیچ منطقه دیگری از کره زمین شباهت ندارند و کاملا غیر عادی‌اند. به گفته زمین‌شناسان، مواد معدنی در طول میلیون‌ها سال در این صخره‌ها رسوب کرده و طیف‌های رنگی متعددی را در آنها پدید آورده ‌است.

کوه های دیدنی و رنگارنگ چین

کوه های دیدنی و رنگارنگ چین در پارک زمین شناسی ژانگی دانکسیا قرار دارند ، مکانی گسترده و بسیار زیبا از کوه و زمین با سنگ هایی به رنگ رنگین کمان آن هم با رگه هایی به رنگ های سرخ آتشین ، نارنجی ، کرم ، سبز پر رنگ و زرد روشن که زیباترین “لایه کیک زمین شناسی” را که تا به حال بشر دیده است را تشکیل شده است. کوه های دیدنی و رنگارنگ چین به ارتفاع چند صد متر، نتیجه ماسه سنگ­ها و سایر مواد معدنی هستند که بیش از بیست و چهار میلیون سال پیش از حرکت تکتونیک صفحات زمین تشکیل شده اند.

تاربخچه کوه های دیدنی و رنگارنگ چین

در طول دوره ای هزارساله، باد و باران صخره ها را به گوناگونی بسیار زیادی که امروزه می بینیم، حکاکی کرده اند. اگرچه برخی از این عکس ها ممکن است کمی ویرایش شده باشند تا رنگ هایشان بیشتر از آنچه که هست چشم نواز گردند، اما شکوه مسحور کننده چنین خلقتی انکار ناپذیر است. صخره های ژانگ دانکسیا چین همه ساله میزبان گردشگران زیادی از کشورهای مختلف جهان بوده که به گفته ی زمین شناسان این پدیده طبیعی با بروز یک پدیده نادر زمین شناسی و حرکت صفحات تکتونیک زمین در شمال غرب چین، یک رشته کوه زیبا متشکل از رنگهای رنگین کمان درآمده است.

مواد تشکیل دهنده صخره های ژانگ دانکسیا چین

این کوهستان های رنگین کمانی راه راه، از چندین لایه مواد معدنی و سنگ تشکیل شده اند که وقتی صفحات تکتونیکی باعث شد جزیره ای که حالا هند می باشد، به باقی قارّه ی اوراسیا برخورد کند، در هم گسیخته شدند. با اینکه بسیار ناشناخته به حساب می آمد، این سایت تحت مراقبت میراث جهانی یونسکو، هم اکنون به یک جاذبه ی توریستی بزرگ تبدیل شده است که دلیل آن هم بسیار مناسب و مشخص است، چرا که به احتمال فراوان، شما هرگز جایی به این شکل را در عمر خود ندیده اید.

پدیده‌ی طبیعی رنگارنگ یا ژانگی دانکسیا لندفرم رگه‌هایی به رنگ‌های آبی، قرمز، زمردی، سبز، نارنجی،زرد، و… است که  بخش های گوناگون ژانگی دانکسیا لندفرم را زیبایی بخشیده است. این تنوع و گوناگونی رنگی در این نقطه از چین بیش از هر چیز یک بوم زیبای نقاشی را در ذهن بیننده تداعی می کند، یک اثر سورئالیستی که هیچ شباهتی با دنیای واقعی و طبیعت رنگی ندارد و گویا این پدیده شگفت انگیز و این کوه های رنگارنگ چین بیشتر یک فتوشاپ است تا یک پدیده ی طبیعی. صخره های ژانگ دانکسیا چین به عنوان یک جاذبه توریستی بزرگ شناخته می شوند که در سال 2010 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

موقعیت هتل

کشور: چین

دیدنی‌های نزدیک