منطقه دا لات هوشی مین

منطقه دا لات هوشی مین

شرح

منطقه دا لات هوشی مین

ویتنام یک کشور باریک و طولانی است که در بین دریای چین جنوبی و مرزهای لائوس و کامبوج قرار گرفته است. ویتنام سرزمین مناظر قابل توجه از تراس‌های سرسبز برنج و کوه‌های جنگلی در شمال تا دره‌های زیبا از ارتفاعات مرکزی و دلتاهای حاصلخیز و سواحل زیبا در جنوب و منطقه دا لات هوشی مین یکی از محبوب ترین مناطق ویتنام قرار میگیرد.

جاذبه های گردشگری منطقه دا لات هوشی مین

با جاذبه‌های فراوان گردشگری از شهرهای مدرن پررونق تا شهرهای استعماری، استراحتگاه های ساحلی، روستاهای سنتی، مکان‌های باستان شناسی و جزایر بی‌نظیر پدید آمده است.ویتنام به دلیل موقعیت ویژه‌ای که دارد، تفرجگاه‌های لوکس و در عین حال مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد.

آب و هوای منطقه

آب و هوای استوایی این کشور و جاذبه‌های طبیعی فراوان آن باعث شده است تا هر ساله در برنامه‌ی سفر گردشگران زیادی قرار بگیرد. هوشی‌مین بزرگ‌ترین شهر ویتنام است که در ساحل رود سایگون قرار دارد. آب و هوای سرد در تمام طول سال و مناظر روستایی از دره‌های مه آلود، درختان کاج سرسبز و گل‌های رنگارنگ از دلایلی است که دا لات زمانی توسط امپراتوران ویتنامی و مستعمره نشینان فرانسوی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

موقعیت جغرافیایی منطقه دا لات هوشی مین

امروزه این شهر جذاب در ارتفاعات جنوبی مرکزی ویتنام یک مقصد محبوب برای کسانی است که به دنبال رهایی از گرما هستند. دا لات مناسب برای پیاده‌روی است و همچنین یک صحنه زیبا از معماری استعماری فرانسه و ویلاهایی در میان مناظر زیبا است. افرادی که به دنبال فرار از گرمای زیاد هستند، باید به مقصدی چون دا لات  سفر کنند. این شهر کوهستانی یک مقصد گردشگری محبوب برای خانواده‌ها و زوج‌های جوان است که از شهر هوشی مین می‌آیند. دا لات به شهر عشق و گل‌ها نیز شهرت دارد. شهر تپه دا لات مدت ها است که از زمان استعمار فرانسه ، محبوب ترین مکان در منطقه برای تعطیلات استراحت بوده است.

بسیاری از مردم آن را “Le Petit Paris” می نامند. این شهر زیبا واقع در یک فلات 1.500 متری از سطح دریا ، با تغییرات آب و هوایی  نسبت به شهر های دیگر ویتنام خنک تر است بخصوص در تابستان . دا لات به دلیل طیف گسترده ای از گل ها ، سبزیجات و میوه از مزارع اطراف آن و همچنین مکانهای بی شماری از طبیعت مشهور است. چشم انداز زیبا ، جنگل های همیشه سبز و روستاهای اقلیت.

درآمد مردم منطقه دا لات

منابع اصلی درآمد منطقه از کشاورزی و صنعت گردشگری است اما این شهر همچنین دارای یک مرکز آموزشی است که سالانه متخصصان چند رشته ای  از جمله پزشکان و معماران را تربیت می کند. بنابراین یک فرصت خوب وجود دارد که بازدید کنندگان از هر گوشه کشور ویتنام  به خصوص این منطقه دیدن کنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک