مجمع الجزایر دالاک در مصوع

مجمع الجزایر دالاک در مصوع

شرح

مجمع الجزایر دالاک در مصوع

مجمع الجزایر دالاک یک گروه جزیره ای است که در دریای سرخ نزدیک شهر مصوع ، اریتره واقع شده است. از دو جزیره بزرگ و 124 جزیره کوچک تشکیل شده است. شیلات مروارید این مجمع الجزایر از زمان روم مشهور بوده و هنوز تعداد قابل توجهی مروارید تولید می کند. تنها چهار جزیره به طور دائمی سکونت دارند که از بین آنها دالاک کبیر بزرگترین و پرجمعیت ترین آنهاست. اگرچه علاوه بر جزیره اصلی فقط نورا و دوهول ساکن هستند. این جزایر دارای زندگی متنوع دریایی و پرندگان دریایی هستند و تعداد بیشتری از گردشگران را به خود جذب می کنند.

ساکنان مجمع الجزایر دالاک ، یک زبان Afro-Asiatic از شاخه Semitic صحبت می کنند و یک شیوه زندگی سنتی از جمله ماهیگیری و گله های شیری و شتر را حفظ می کنند. G.W.B.  هانتینگفورد با مجمع الجزایر دالاک گروهی از جزایر در نزدیکی آدولیس به نام “Alalaiou” در Periplus دریای اریترین را که منبع پوسته لاک پشت بود ، شناسایی کرده است. به گفته ادوارد اولندورف ، جزایر دالاک جزو اولین کسانی بودند که در شاخ آفریقا پذیرای اسلام بودند و تعدادی از سنگ قبرهای موجود در خط کوفی به این ارتباط اولیه گواهی می دهند.

پیشینه پیدایش مجمع الجزایر

در قرن هفتم ، یک کشور مستقل مسلمان در مجمع الجزایر پدیدار شد. با این حال ، این متعاقب توسط یمن فتح شد ، سپس به طور متناوب توسط پادشاهی مادری بحری در سال 1517 ، ترکان عثمانی جزایر را فتح کردند و آنها را تحت سیطره پاشا در سواکین به عنوان بخشی از استان حبش قرار دادند. مستعمره ایتریایی ایتالیا ، که در سال 1890 تشکیل شد ، شامل مجمع الجزایر بود. با این حال ، در این زمان جزایر به جز اردوگاه زندان نوکرا که توسط نیروهای استعماری ایتالیا اداره می شد ، محل زندگی کمی داشتند. پس از آنكه اتیوپی در جنگ جهانی سرد خود را با اتحاد جماهیر شوروی متحد كرد ، به دنبال ظهور درگ ، مجمع الجزایر دالاك موقعیت مکانی پایگاه دریایی شوروی بود.

در سال 1990 ، اتیوپی كنترل مجمع الجزایر دالاك و ساحل شمالی اریتره را به جنبش استقلال اریتره از دست داد و همچنین تا سال 1991 اتیوپی كنترل همه اریتره را از دست داد. به دنبال شناخت بین المللی استقلال اریتره در سال 1993 ، مجمع الجزایر دالاک بخشی از اریتره شد.برخی از جزایر با مانگروها و برخی دیگر دارای اسکراب برس نمکی هستند. صخره های مرجانی و كف های اطراف این جزایر سرشار از زندگی دریایی هستند و بسیاری از پرندگان دریایی از این منطقه دیدن می كنند. دلفین ها ، کوسه ها و لاک پشت ها و همچنین انواع زیادی از مهرگان مشاهده می شود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: اریتره

دیدنی‌های نزدیک