اسب چوبی دالا سوئد

اسب چوبی دالا سوئد

شرح

اسب چوبی دالا سوئد

سوئد سرزمین زیبایی است، مملو از چشم‌اندازهای طبیعی، حیات­وحش زیبا و ثروتی زیاد. افراد بسیاری مایل­اند این سرزمین را کشف کنند و حتی خواهان مهاجرت به سوئد کم نیست. شما اگر به این قطعه از سرزمین خداوندی سفر کنید، چه تصوری از سوغاتی­های این کشور خواهید داشت. آیا مایلید با یکی از سوغاتی های این کشور آشنا شوید؟ اسب چوبی دالا سوئد یکی از آن هاست . پس در این مقاله با ایلیا گشت همراه شوید.

اسب دلاکارلیان یا دالا یک اسب چوبی سنتی رنگ شده است که منشاء آن به منطقه سوئدی دالارنا بازمی گردد. در روزگار قدیم اسب دالا عمدتا به عنوان اسباب بازی برای بچه ها مورد استفاده قرار می گرفت، اما در دوران مدرن این اسب به نماد دالارنا و همچنین سوئد تبدیل شده است. چندین نوع مختلف از اسب دالا ساخته شده است که هرکدام با توجه به محل تولید ویژگی های متمایزی دارند. البته یکی از این سبک ها شایع تر و گسترده از انواع دیگر است. این اسب به شکل زیبا و قدرتمندانه ای حکاکی شده و  به رنگ قرمز روشن رنگ آمیزی می شود.

اسب  یراقی به رنگ سفید، زرد، سبز و آبی دارد.

ایده تولید اسب چوبی

در یک کلبه چوبی در اعماق جنگل درطول شب های طولانی زمستانی در مقابل تلی ازهیزم های شعله ور بود که اولین اسب دالا متولد شد. پدران با ابزاری ساده مثل چاقو برای فرزندان خود از چوب اسباب بازی می تراشیدند. طبیعتا بسیاری از این اسباب بازی ها اسب بودند چرا که اسب ها در آن زمان اهمیت بسیاری داشتند– یک دوست قابل اطمینان و یک کارگر که درماهای سخت زمستان قادر به حمل الوارهای سنگین از جنگل بود و در تابستان به همان اندازه مفید. هنر کنده کاری و نقاشی اسب های کوچک به سرعت در قرن 19 رونق گرفت.

تزیین اسب دالا ریشه در نقاشی وسایل منزل دارد که در طی سالیان متمادی به تکامل رسیده است.  اسب دالا یکی از بهترین سوغاتی های سوئد است. این وسیله در آغاز یک اسباب‌بازي بود ولی سالها است که تبدیل به نمادي براي کشور سوئد شده است. این اسب در دالارنا بعنوان منطقه ای در سوئد متولد شده ولی اینک بعنوان نمادي براي کل کشور سوئد مورد استفاده قرار می گیرد. این اسبها با موادی مانند چوب ساخته می‌شوند و با نگاه کردن به آنها، موجی از آرامش را تجربه خواهید کرد. این اسب یک سوغاتی است که بسياري از سوئدی ها در منازل خود داشته برای این که علاوه بر نماد کشور در زيبايي دکوراسیون هم نقش موثری دارد.

موقعیت هتل

کشور: سوئد

دیدنی‌های نزدیک