قلعه کلوسی قبرس

قلعه کلوسی قبرس

شرح

قلعه کلوسی قبرس | Kolossi Castle Cyprus

لیماسول قبرس شهری است که بخشی از قسمت مرکزی و جنوبی این کشور را به خود اختصاص داده و از بزرگترین و پر جمعیت ترین شهرهای این جزیره تاریخی به شمار می آید . در این شهر زیبا تمام عوامل از جاذبه های تاریخی گرفته تا تفریحات مهیج و کلوب های شبانه دست به دست هم داده اند تا گردشگران تور قبرس سفری رویایی را در این شهر تجربه کنند . اگر علاقه مند به دیدن گوشه ای از تاریخ این کشور در زوایای قلعه های ان دوران هستید قلعه کلوسی لیماسول (Kolossi Castle Limassol) می تواند یکی از گزینه های ایده ال برای شما باشد . برای آشنایی بیشتر با این مکان تاریخی با ایلیا گشت همراه شوید.

ویژگی های دیدنی قلعه

 قلعه کلوسی لیماسول یکی از ابنیه به جای مانده از قرون وسطی است که در آن زمان از اهمیت استراتژیکی بسیار برخوردار بوده است . قلعه کلوسی به منظور استفاده در جنگ های صلیبی ساخته شده و اکنون بعد از گذشت قرن ها از ان زمان به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری قبرس مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد . این قلعه که از زیباترین دژهای موجود در جنوب قبرس بوده در گذشته کاربرد نظامی داشته و برای مقابله با دشمنان طراحی و بنا شده است . این قلعه می تواند اهمیت و تاثیر قبرس در طول جنگ های صلیبی را برای اروپائیان نمایان سازد و بخشی از تاریخ پر فراز و نشیبی که مردمان ان پشت سر گذاشته اند را بازگو نماید . 

قلعه کلوسی لیماسول یکی از جاهای دیدنی قبرس است که در لبه جنوب غربی دهکده کلوسی واقع شده و تا شهر لیماسول حدود 14 کیلومتر فاصله دارد همچنین این قلعه تاریخی در قسمت غربی لیماسول قرار گرفته و از نقاط قوت نظامی منطقه در قرون وسطی بوده است . بازدید از این قلعه که یادآور اهمیت قبرس در زمان جنگ های قرون وسطی برای اروپائیان است به تمام گردشگران تور قبرس توصیه می گردد تا بتوانند یکی از قلعه های تاریخی زیبا با سبک معماری گوتیک را از نزدیک ببینند .

پیشینه تاریخی

این قلعه اولین بار توسط شوالیه هاسپیتالر در سال 1210 به عنوان منبع غنی سازی ساخته شد و بعد در سال 1454 توسط فرانکیش به قلعه تبدیل شد که نشان نظامی او هنوز بر دیوار قلعه آویزان است . جالب است بدانید که در طول قرون وسطی این قلعه محل ذخیره نیشکر ، محصول معروف روستای کلوسی ، به شمار می رفت . از قرن 13 تا قرن 15 دژ کلوسی لیماسول تحت کنترل گروهی به نام شوالیه های سنت جان بود ، اگر چه ‏امروزه چیزی از ساختمان اصلی آن به جز دیواره های سنگی باقی نمانده و به خرابه ای تاریخی تبدیل شده اما پلکان مارپیچی آن بازدید کنندگان را به پشت بام این ‏ساختمان می رساند تا نمایی فوق العاده زیبا از دریای آبی مدیترانه و تاکستان اطراف را مشاهده کنند . 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک