موزه ی سی آر 7 فونچال

موزه سی آر 7 فونچال

شرح

موزه سی آر 7 فونچال

موزه سی آر 7 فونچال موزه کریستیانو رونالدو در خیابان Rua Princesa Dona Amelia در شهر فونچال جزیره مادیرا در پرتغال واقع شده و نمای بیرون آن را رنگ‌های مشکی و قرمز پوشانده است. در بیرون فضای موزه مجسمه‌ای برنزی از رونالدو وجود دارد که در زیر آن خطاب به رونالدو نوشته شده: بهترین بازیکن جهان. حاوی جوایز و افتخاراتی است که کریستیانو رونالدو در دوران بازی خود در حرفه فوتبال به ارمغان آورده است. بخش‌های این موزه شامل کفش طلایی، توپ طلای اروپا، جوایز باشگاهی، نامه‌های طرفداران، لحظات حساس بازی‌ها و واقعیت مجازی است. عدد ۷ به شماره این بازیکن در تیم‌های منچستر یونایتد و رئال مادرید اشاره دارد. این موزه که در تاریخ 15دسامبر 2013 افتتاح شده، در زمینی  L مانند، به مساحت 400 متر مربع و در کنار هتلی با نام Pestana CR7 قرار گرفته است.

ایده این موزه

ایده اولیه این موزه از برادر بزرگتر رونالدو، هوگو، که هنوز در فونچال زندگی می‌کند و مدیریت موزه را نیز در اختیار دارد، سرچشمه گرفته است. رونالدو چند سال پیش یک ساختمان ۵ طبقه را در تپه‌های فونچال خریداری کرده بود و تصمیم داشت تا آن را به رستوران تبدیل کند، اما با پیشنهاد برادرش در نهایت آن را برای مکان موزه در نظر گرفت. پس از ورود، در بخش ابتدای موزه چارتی قرار دارد که از کف زمین تا سقف، از عکس‌های کریستیانو رونالدو، از کودکی تا کنون، پوشیده شده است.

مدیر موزه درباره این بخش می‌گوید در میان این عکس‌ها، عکس شبی وجود دارد که زندگی رونالدو را برای همیشه تغییر داد. در آن شب تیمی که رونالدو در آن بازی می‌کرد، در سال 2003 منچستر یونایتد را 3 به هیچ برد و الکس فرگوسن او را دید و فردای آن روز با او قرارداد بست. پس از پله، رونالدو تنها بازیکنی است که یک موزه اختصاصی برای خود دارد.

بخش فروشگاه این موزه در کنار تی‌ شرت‌ های شماره 7 رونالدو، لوازم دیگری از قبیل لیوان، تزئینات آهن‌ربایی، جاکلیدی و جاسیگاری را برای فروش به علاقه‌ مندان فراهم کرده است. از جمله جوایز داخل این موزه، جایزه بهترین بازیکن در تیم محلی Andorinha بوده که رونالدو در سن 8 سالگی دریافت کرده است. از مهم‌ترین جایزه‌ های رونالدو می‌توان به توپ طلای سال 2008 و سال 2013 اشاره کرد. تعداد بی‌شماری عکس از رونالدو در داخل و خارج از زمین در طول 20 سال گذشته، مانیتورهایی که می‌توانند فوتبال با رونالدو را برای بازدیدکنندگان شبیه‌ سازی کنند و مجسمه‌ های مومی از رونالدو، قسمت‌ های مختلف این موزه را تشکیل داده‌ اند. در کنار اشیا داخل موزه، دو مجسمه رونالدو با لباس تیم پرتغال وجود دارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک