جزیره کرس فرانسه

جزیره کرس فرانسه

شرح

جزیره کرس فرانسه

فرانسه را با غذاهای خوشمزه و خیابان های عاشقانه اش می شناسیم ، فرانسه ای که با شنیدن نامش اولین چیزی که به ذهنمان می آید تصویری از برج ایفل است. اما در گوشه و کنار این کشور زیبا ، مناظر طبیعی خارق العاده و تماشایی وجود دارد که بازدید از آنها می تواند سفرمان به فرانسه را جذاب تر کند. از سواحل شمالی این کشور تا جنوبی ترین نقطه آن ، با جذاب ترین مناظر طبیعی و زیبا در فرانسه با ایلیا گشت همراه شوید. کشور فرانسه به جاذبه های ساخت بشر شهرت دارد اما از نظر جاذبه های طبیعی هم بسیار غنی است. طبیعت کشور فرانسه یک جاذبه مثال زدنی است. یکی از جاذیه های دیدنی و توریستی فرانسه ، جزیره کرس نام دارد.

این جزیره یکی از جزایر کشور فرانسه ، چهارمین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه (پس از سیسیل ، ساردنی و قبرس) و همچنین زادگاه ناپلئون بناپارت امپراتور فرانسه‌ است. کرس در باختر ایتالیا ، جنوب شرقی فرانسه و در شمال جزیره ساردنی قرار گرفته‌ است. کرس را معمولاً نهمین ناحیهٔ فرانسه به شمار می‌آورند. در این جزیره امروزه چند جنبش سیاسی وجود دارد که خواستار خودمختاری بیشتر کرس و حتی جدایی از فرانسه هستند. این جزیره یکی از پر طرفدار ترین مقاصد تفریحی این کشور است که تا به حال توریست های بسیاری را به خودش جذب کرده است. این جذابیت ها باعث شد تا یک کارگردان بزرگ هندی، ماجراهای آخرین فیلمش را در دل طبیعت و خیابان های تاریخی این جزیره به تصویر بکشد.  غذاهای دریایی و انواع پنیرهای خوشمزه ی فرانسوی در جزیره کرس طرفداران بسیاری دارد.

بنادر جزیره

جزیره کرس 12 بندر قایق رانی و 20 اسکله دارد و مملوء از جاذبه های باستانی است. اما چیزی که این جزیره را خاص می کند آرامش و چشم انداز بی نظیر دریای مدیترانه است که کرس را به یکی از جزایر محبوب زوج های جوان برای گذراندن ماه عسل شان تبدیل کرده است. جزیره کرس در حدود 250 میلیون سال پیش بر اثر بالا آمدن پشته گرانیتی در سمت غربی تشکیل شده‌است. در حدود 50 میلیون سال پیش صخره‌ای رسوبی به این گرانیت فشرده شده و شیست های بخش شرقی را تشکیل داده‌است.

کرس کوهستانی‌ترین جزیره مدیترانه است و از آن به عنوان «کوهی در دریا» یاد می‌شود. جزیره کرس فرانسه هر ساله میزبان فستیوال های مشهور موسیقی و تئاتر است که باعث جذب عده ی زیادی از علاقمندان موسیقی و هنر به این منطقه می شود. در سفر به جزیره کرس فستیوال های هنر و مزه، هفته ی مقدس و جشنواره ی پنیر کرس را از دست ندهید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک