پارک ملی کوری بوری تایلند

پارک ملی کوری بوری تایلند

شرح

پارک ملی کوری بوری تایلند

پارک‌ های ملی همواره جزو جاذبه ‌های مهم و پرطرفدار در هر کشور محسوب می شود و هدف اصلی از ساخت این پارک ‌ها ، آشنایی با طبیعت و موقعیت اقلیمی آن منطقه می باشد ، که عموما به عنوان تفرجگاه در بین گردشگران تور تایلند نیز مورد توجه قرار می گیرد . این پارک‌ ها بیشتر در نواحی ساخته شده‌اند که به هتل و اقامتگاه هایی نیز نزدیک باشد و اینکه در این پارک‌ها فرصت این را خواهید داشت که از حیات وحش بکر و دست نخورده‌ی تایلند بازدید کنید. کشور تایلند کشوری با پارک‌ های ملی شگفت انگیزی می باشد که طبیعت بکر آن قطعا می تواند شما گردشگران تور تایلند را محصور خود کند یکی از آن ها پارک ملی کوری بوری تایلند است

اگر شما نیز از این کشور بینظیر‌ و زیبا سفر می کنید ، پارک‌ های ملی تایلندحس بسیار خوبی به شما و خانواده تان خواهد داد .

جاذبه های دیدنی پارک

تایلند سرزمینی است که پوشش گیاهی آن واقعا روح نواز است به همین دلیل به خاطر وجود آب و هوای مناسب پارک های جنگلی و تفریحی بی شماری دارد. یکی از جاذبه های زیبای کشور تایلند ، پارک ملی کوری بوری نام دارد که در سال 1999 میلادی بر روی تپه های Tenasserim در استان Prachuap Khiri Khan تاسیس شد. برای اینکه بتوانید در تایلند هم از فضای سبز دیدن کنید و هم از حیات وحش بهره لازم را ببرید می توانید به پارک کوری بوری بروید.

اینجا گونه های حیوانی در کنار فیل های عظیم الجثه که به طور دسته ای در حال حرکت هستند فضا را هیجان انگیز کرده اند. در این مکان گردشگری تایلند فیل ها بیش از همه حکومت می گنند. فیل ها در کنار دریاچه زیبای پایانگ در حال بازی و آب تنی هستند که می توانید در کنار آن ها عکس ها جالبی بگیرید. البته شرایط دیدار با این فیل ها بسیار حساس است و  توریست ها باید اصول ایمنی را رعایت کنند.

خانه بزرگ ترین جمعیت گاومیش های هندی

پارک ملی کوری بوری خانه بزرگ ترین جمعیت گاومیش های هندی است.  تعداد آنهاچیزی در حدود 100 راس تخمین زده می شود، در سراسر کشور تایلند است. جمعیت فیل های پارک نیز  حدود 320 زنجیر است. در دسامبر سال 2013، جسد 24 گاومیش هندی در پارک پیدا شد، جواب آزمایشات پزشکی نشان داد که مرگ آن ها منشا باکتریایی داشته و ربطی به مواد شیمیایی نداشته است. در پی این رویداد تلخ پارک برای 8 ماه بسته شد و پس از بررسی کامل و رفع مشکل به وجود آمده مجددا در ماه آگوست سال 2014 باز گشایی شد. اخیرا گله ای شامل 70 گاومیش هندی در پارک در حالی که مشغول غذا خوردن بودند مشاهده شده اند.

اگرچه تنوع پستاندارانی که در پارک زندگی می کنند خیلی بالا نیست و قابل مقایسه با جمعیت آن ها در پارک های اطراف مانند پارک ملی کانگ کراچان (Kaeng Krachan National Park) نیست، اما احتمالا به خاطر قابلیت دسترسی آسان به فضای بازش یکی از بهترین مکان هایی است که می شود در آن به تماشای گونه های انقراض در حال زندگی در پارک نشست. پستانداران وحشی مانند گاومیش هندی ، فیل ها، شغال طلایی، لئوپارد، گوزن، bantengs، لانگورها (نوعی میمون لاغر اندام) در پارک ملی دیده می شوند. برخی از پرندگان که می توانید به راحتی در کوی بوری آن ها را پیدا کنید عبارتند از، قرقاول پشت آتشی، سبزقبا، بازمنقار آسیایی.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک