خانه‌ های رنگارنگ ونیز

خانه‌ های رنگارنگ ونیز

شرح

خانه‌ های رنگارنگ ونیز

ایتالیا یک کشور اروپایی و پر گردشگر می باشد. از آنجایی که اکثر گردشگران جهان نسبت به کشور ایتالیا وسواس بیشتری دارند و ایتالیا را کشوری بسیار زیبا ، رویایی و تاریخی می دانند ، آشنایی با جاذبه ها و دیدنی های گردشگری این کشور برای مردم جذابیت زیادی دارد. ونیز شهری در شمال جزیره ی ایتالیا است که بر روی آب قرار گرفته و روی کانال های آن هیچ زمینی وجود ندارد. ونیز، یکی از شهرهای گردشگر پذیر ایتالیا و جهان است و سالانه افراد زیادی به این شهر سفر می کنند.خانه‌ های رنگارنگ ونیز از ویژگی های برجسته این شهر است .

معمولا همه ی ما شهر ونیز را با لقب شهری روی آب می شناسیم و این به این دلیل است که این شهر  بر روی کانال های آبی منتهی به دریای آدریاتیک قرار گرفته است و تردد در این شهر به وسیله ی قایق صورت می گیرد. این شهر به صورت جزیره های کوچک است و به وسیله های همین کانال ها، از هم جدا شده اند. این شهر یکی از جاذبه های اصلی و مهم کشور ایتالیاست و سالانه گردشگران و علاقه مندان بسیاری را برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعیش، جذب می کند.

رنگ‌های شاد و پرجنب و جوش که در اطراف ما قرار دارند به روحیات و خلق و خوی افراد تاثیر می‌گذارند و به همین دلیل برخی از افراد از رنگ‌های شاد برای دیوارها، سقف و مبلمان خود استفاده می‌کنند. البته استفاده از خاصیت شیدا کننده رنگ‌ها فقط به خانه‌های انسان‌ها منحصر نشده است، بلکه در برخی از خیابان‌ها، محله‌ها و حتی شهرها از رنگ‌های شاد برای تحریک ساکنان آنها استفاده شده است.

جاذبه های دیدنی ونیز

بورانو دهکده کوچکی است که همانند ونیز دورتا دور آن را آب در بر گرفته و بیشتر بخاطر داشتن خانه های رنگارنگ معروف است. این دهکده زیبا بهشت علاقه مندان به عکاسی به شمار می رود چرا که با بازدید از این جزیره می توانند تصاویر بیشماری از خانه های رنگی ، قایق ها و دریای آرام و آبی رنگ آن بگیرند. یکی دیگر از دلایل شهرت این دهکده تورهای ماهیگیری آن است ، از آنجایی که بیشتر ساکنین این روستا ماهیگیر بودند استانداردهای تور ماهیگیری در اینجا بالاتر از جاهای دیگر بوده و همین مساله باعث شده تا کیفیت تورهای ماهیگیری که در این محل ساخته می شود بالاتر باشد.

این شهرت باعث بوجود آمدن موزه ای از تورها و وسایل ماهیگیری شده است. بسیاری از ساکنین این دهکده نیز به بافت تور ماهیگیری می پردازند. اما شاید اصلی ترین مساله ای که این منطقه را برای توریست ها جذاب می کند همین خانه های کوچک با رنگهای شاد باشد. همانطور که گفته شد ماهیگیرها بیشترین ساکنین این منطقه را تشکیل می دادند آنها خانه های خود را طوری رنگ می کردند تا زمانیکه برای ماهیگیری از خانه خود دور می شدند از وسط دریا هم بتوانند آن را شناسایی کنند و ببینند.

همین امر موجب شد تا امروزه خانه های این روستا هر یک رنگی مجزا و منحصر به فرد داشته باشد. قطعا با توجه به ماهیگیر بودن ساکنین این دهکده غذای اصلی و معروف این منطقه هم انواع ماهی ها هستند. بورانو 7 کیلومتر از ونیز فاصله دارد و بسیاری از توریست ها برای رسیدن به این روستا مسیر ونیز را انتخاب می کنند.

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک