فرودگاه کلن بن آلمان

فرودگاه کلن بن،یکی از بزرگترین فرودگاه های آلمان

شرح

فرودگاه کلن بن آلمان

فرودگاهی در کشور آلمان بنام فرودگاه کلن بن وجود دارد که به دو شهر کلن و بن خدمات می دهد و از نظر معروف بودن سومین فرودگاه باری این کشور به حساب می‌آید.

فرودگاه کلن  با نام کن راد آد ناور شناخته می‌شود، این فرودگاه بین‌المللی درچهارمین شهر بزرگ آلمان شهر کلن می باشد. اما به شهر بن هم خدمات می‌دهد. این فرودگاه از لحاظ تعدد پروازهای  کارگو، سومین فرودگاه بزرگ کشورآلمان به شمار می آید و یکی از اندک فرودگاه‌های این کشوراست که فعالیت شبانه روزی دارد.

فرودگاه کلن

تاریخچه فررودگاه

آلمان ابتدا یک فرودگاه نظامی در سال هزارونه سی وهشت میلادی در کلن بنیانگذاری کرد. که شامل  برج مراقبت و یک باند بود. ده سال بعد، 2 شهر کلن و بُن به این فرودگاه توجه بیشتری کردند. درمجموع شهرکلن و بن ،با  برنامه‌ریزی بیشتر استفاده‌ این فرودگاه را شروع کردند. بعد از گذشت چند سال  باندها، ترمینال‌ها و تجهیزات آن را توسعه دادند و یک خط  راه‌آهن نیز به آن اضافه کردند.و تا جایی که این فرودگاه توانست پروازهای خود را به 35 کشور اضافه  کند.

تاریخچه فررودگاه

ترمینال های فرودگاه

این فرودگاه دو ترمینال دارد که در کنار هم قرار گرفته‌اند. ترمینال یک آن را در سال 1970 افتتاح شد که از بتن های بزرگ در مدل سازی آن استفاده کرده اند.ساختمان اصلی آن که به حروف  انگلیسی یو (U) شبیه است و به صورت مستقیم به راه‌آهن فرودگاه جسبیده است.

ترمینال های فرودگاه

شروع به کار ترمینال دو فرودگاه کلن بن از سال 2000 می باشد. با اینکه این ترمینال به ترمینال یک  اتصال دارد، اما سازه های مختص به خود را دارد که از جنس فولاد آهن و شیشه ساخته‌شده است.

دسترسی فرودگاه به مرکز شهر

راه آهن فرودگاه کلن بن، در مقابل هر 2 ترمینال ودر طبقه پایین واقع شده و حداقل در هر 1 ساعت یک مرتبه به سمت قطارهای راه ‌های طولانی حرکت می‌کند.متروی های  محلی در این ایستگاه توقف دارند. و در ادامه مسیر به سمت شهر کلن و بن ادامه می‌دهند.

دسترسی فرودگاه به مرکز شهر

علاوه بر قطار، مسافرین می‌توانند از اتوبوس‌های مخصوص فرودگاه استفاده نمایند.در سال 2015 میلادی، یک ترمینال اتوبوس خارج از شهر نیز در این فرودگاه افتتاح گردید که به دیگرنقاط و شهرهای دیگرآلمان و بسیاری از کشورهای اروپایی حرکت دارد.

موقعیت هتل

کشور: آلمان

دیدنی‌های نزدیک