شهر رنگارنگ کولمار فرانسه شهر رنگارنگ کولمار فرانسه

شهر رنگارنگ کولمار فرانسه

شرح

شهر رنگارنگ کولمار فرانسه

 در قاره اروپا خیابان‌های رنگارنگ بسیاری به چشم می خورد که شادی و نشاط را برای شهروندان فراهم می‌کنند. کولمار  یکی از زیباترین شهرهای اروپایی است که معماری بی‌نظیر و منحصر به فردی دارد و خیابان‌های آن چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. این شهر که در میان گردشگران به ونیز کوچک شهرت دارد، در ابتدا دهکده ای در “آلزاس”  بوده است. شهر رنگارنگ کولمار فرانسه ، معماری بی‌نظیر و منحصر به فردی دارد و خیابان‌های رنگارنگ آن چشم انداز بسیار زیبایی را برای شهروندان و گردشگران فراهم می‌کند. در خیابان‌های کولمار خانه‌های رنگارنگی به چشم می‌خورد که با چوب و الوار تزئین شده است. در خیابان دباغ‌های شهر کولمار، خانه‌های بسیار بلندی با ترکیبی از معماری آلمانی و فرانسوی وجود دارد که ساکنان آن در زمان گذشته به دباغی مشغول بودند.

جاذبه های مختلف کولمار

از دیگر جاذبه‌های زیبای این شهر می‌توان به خیابان ماهیگیران  و خیابان گمرک مرکزی اشاره کرد که با پنجره‌های رنگی و سقف‌های کاشی شده‌ آن یادگاری از  قرن چهاردهم میلادی محسوب می‌شوند . جالب است بدانید که بهترین فصل برای بازدید از این شهر رنگارنگ، فصل بهار است. اکنون سال‌های زیادی است که شهر کولمار در فصل بهار با سبد گل‌های رنگارنگ تزئین می‌شوند. در میدان‌های نمادین این شهر نیز دو بازار فصلی برگزارمی‌شود که در آن 70 غرفه‌ با اشیای سنتی عید پاک و دیگر محصولات بهاری، آماده پذیرای گردشگران هستند. شهر رنگارنگ کولمار فرانسه ، میراثی استثنائی از تاریخ هزار ساله‌ی اروپا به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد که مانند قدم زدن در یک فیلم سینمایی بزرگ هیجان انگیز و تماشایی خواهد بود.

به سادگی با قدم زدن در شهر قدیمی می‌توانید جذب زیبایی‌های آن شوید؛ اما چند بنای مجزا هم وجود دارند که دیدن آن‌ها را نباید از دست داد. «مزون فیستر»  که سال 1537 میلادی در کنج خیابان «مخشاندز»  ساخته شد، نمایی دیدنی دارد. بالکن تزئین شده و رنگ‌های روشن به کار رفته در آن نمونه‌ای عالی از آثار دوره رنسانس در ناحیه‌ی «راین» است که توسط «کریستین وکسترف»  طراحی شد. بنای مشهور دیگر از قرن هفدهم، «خانه‌ی سرها»  است که در نمای آن هزاران سر و صورت از حیوانات به کار رفته است.

بهار بهترین موقعیت برای بهره‌مندی از اولین تابش‌های خورشید در کولمار است و سال‌هاست که در کولمار جشنی به مناسبت آن برگزار می‌کنند. میدان‌های شهر با سبد گل‌های رنگارنگ احاطه می‌شوند و دانش آموزان خانه‌های کوچک را تزئین می‌کنند. نماهای تاریخی با تزئینات نورانی کریسمس، جذابیت سحرآمیز به دست می‌آورند و چراغ‌ها میراث شهر را بهتر نمایان می‌کنند که فضایی رویایی را تداعی می‌کند.

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط