دانشگاه کویمبرا در شهر لیسبون

دانشگاه کویمبرا در شهر لیسبون

شرح

دانشگاه کویمبرا در شهر لیسبون

دانشگاه کویمبرا دانشگاه دولتی پرتغال در کویمبرا ، است. در سال 1290 در لیسبون تأسیس شد و با جابجایی های مختلفی روبرو شد تا اینکه به طور دائم در سال 1537 به شهر فعلی خود منتقل شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مداوم در جهان و قدیمی ترین دانشگاه پرتغال است.

این دانشگاه با توجه به طیف گسترده ای از رشته ها ، در هشت دانشکده مختلف تشکیل می شود ، اعطای مدرک کارشناسی دانشگاهی ، کارشناسی ارشد و دکترا تقریباً در تمام زمینه های اصلی دانش ، از جمله هنر ، مهندسی ، علوم انسانی ، ریاضیات. علوم طبیعی ، علوم اجتماعی ، پزشکی ، ورزش و فناوری فعالیت دارد. این عضو موسس گروه کویمبرا ، گروهی از دانشگاه های معتبر تحقیقاتی اروپا است که جلسه افتتاحیه آن میزبان آن بود. دانشگاه کویمبرا دارای بیش از 20،000 دانشجو است و میزبان یکی از بزرگترین انجمن های بین المللی دانشجویان در پرتغال است ، که احتمالاً کیهانی ترین دانشگاه پرتغال است.

تاریخچه

در 22 ژوئن 2013 ، یونسکو دانشگاه را به فهرست میراث جهانی خود اضافه کرد. این دانشگاه در سال 1290 توسط پادشاه دینیس تأسیس یا تأیید شد و پس از آغاز وجود خود در لیسبون با نام Studium Generale  شروع به کار کرد. منشور سلطنتی که اعلام کننده این دانشگاه است ، تاریخ اول مارس آن سال بود ، اگرچه حداقل از سال 1288 تلاش شده است تا این نخستین دانشگاه در پرتغال ایجاد شود. بنابراین دومین قدیمی از چنین تأسیساتی در شبه جزیره ایبری است. تأیید پاپ نیز در سال 1290 در زمان پاپی پاپ نیکلاس چهارم داده شد.

به گفته پاپ بول ، همه دانشکده های “دارای مجوز” ، به استثنای کلام ، می توانند تأسیس شوند. بنابراین دانشکده های هنر ، حقوق ، حقوق کانن و پزشکی اولین کسانی بودند که ایجاد شدند. به هر حال این مدت طولانی در لیسبون باقی نماند. در سال 1308 ، احتمالاً به دلیل مشکلات رهایی از كلیسا و درگیری بین ساكنان شهر و دانشجویان ، دانشگاه به كومبرا منتقل شد. این شهر قبلاً سنتهای قدیمی در آموزش و پرورش داشت ، و در آنجا مکتب بسیار موفقی صومعه سانتا کروز بود. این دانشگاه سپس در محلی معروف به “Estudos Velhos” تأسیس شد ، که تقریباً منطبق با منطقه ای است که اکنون کتابخانه اصلی در آن قرار دارد.

خرید دانشگاه توسط خاندان سلطنتی

در سال 1338 ، در زمان سلطنت آلفونسو چهارم ، بار دیگر به لیسبون منتقل شد ، از آنجا که در سال 1354 بازگشت ، این بار به مرکز شهر که در آن زمان در حال گسترش کامل بود. در سال 1377 ، در زمان سلطنت پادشاه فرناندو ، دوباره به لیسبون منتقل شد ، جایی که بیش از یک قرن و نیم باقی خواهد ماند. مجوز دانشکده الهیات احتمالاً مربوط به این دوره است – حدود سال 1380. در سال 1537 ، در زمان سلطنت جوجو سوم ، دانشگاه به طور قطعی به کویمبرا نقل مکان کرد ، جایی که در کاخ آلکاچوا نصب شد که متعاقبا توسط خانواده سلطنتی خریداری شد.

اصلاحات سیستم آموزشی

موسسه دانشگاه از جمله كتابهاي كتابخانه آن از ليسبون به كويمبرا منتقل شد. معلمان هیچ موقعیتی را در محل جدید تضمین نمی کردند و بسیاری از آنها حرکت نمی کردند. در واقع ، بیشتر دانشکده های جدید قبلاً با دانشگاه سالامانکا بوده اند. در بیشتر قسمت ها ، این برنامه درسی حفظ شده است.

در همین زمان دانشکده های دانشگاهی ایجاد شدند . بازسازی برنامه درسی انجام شد و معلمان جدید اعم از پرتغالی و خارجی نیز پذیرفته شدند.

در قرن 18th ، مارکیس پومبال ، وزیر پادشاهی ، اصلاحات اساسی را در دانشگاه انجام داد ، خصوصاً در مورد آموزش علوم ، مطابق با روشنگری و عقاید ضد كلینی خود. برای چندین دهه این دانشگاه تنها دانشگاه پرتغال بود ، از زمان تأسیس آن در سال 1290 تا 1559 و دوباره بین سالهای 1759 و 1911 تاریخ طولانی و تسلط گذشته در دانشگاه کویمبرا ، آن را به کانون مهم نفوذ در پرتغال ، نه تنها آموزشی ، بلکه سیاسی و اجتماعی تبدیل کرده است.

همگرایی سیستم های آموزش عالی اروپا

اقدامات اولیه در جهت برخی همگرایی سیستم های آموزش عالی اروپا با امضای اعلامیه سوربن توسط وزیران مسئول آموزش عالی در فرانسه ، ایتالیا ، انگلستان و آلمان ، در سال 1998 و بعداً ، در سال 1999 با امضا انجام شد. اعلامیه بولونیا فرایند بولونیا ، با هدف ایجاد یک منطقه آموزش عالی اروپا با اجرای یک ساختار درجه قابل مقایسه ، استانداردهای تضمین کیفیت مشترک و ارتقاء تحرک دانشجویان و اعضای هیئت علمی ، یک انقلاب اساسی در آموزش عالی اروپا بود. جهانی سازی ، تحولات تکنولوژیکی و افزایش رقابت بین المللی برای کمبود نیروی کار ماهر ، اهمیت ساخت موسسات آموزش عالی اروپا را جذاب و رقابتی در سراسر جهان عنوان کرد.

یک بازار آموزش عالی یکپارچه تر اروپا باعث افزایش رقابت بین دانشگاه های اروپا شد . شرط لازم برای تولید نوآوری های برجسته و همگام شدن با اقتصاد ایالات متحده. در پرتغال ، دانشگاه کویمبرا تصمیم گرفت تا تصویب الگوی جدید فرآیند بولونیا را از 2006 تا 2007/2008 به تعویق بیندازد. انتقال با حفظ بالاترین استانداردهای کیفیت و صداقت دانشگاهی. فقط در سال تحصیلی 2008/2009 کل دانشگاه برنامه های جدید را در 8 دانشکده خود به تصویب رساند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک