موزه قهوه دبی

موزه ای با طعم قهوه در دبی

شرح

بدون شک اولین نوشیدنی پر مصرف بعد از آب در دنیا قهوه است. قهوه نوشیدنی است که تا چند سال قبل جنبه تجملاتی داشت اما اکنون به یکی از نوشیدنی‌های روزانه و رایج مردم ایران تبدیل شده است. نوشیدنی که اغلب در کافه و کافی‌شاپ‌ها عرضه می‌شود و افراد می‌توانند مانند چای آن را روزانه مصرف کنند. مردم اغلب قهوه را برای رفع خستگی ذهنی، کسب انرژی لازم برای انجام امور روزانه، هوشیاری بیشتر و فعالیت کارآمد سلول‌های مغزی استفاده می‌کنند.  قهوه از محبوب ترین نوشیدنی ها در کشور امارات متحده عربی است. موزه قهوه دبی میزبان دوستداران انواع قهوه از سراسر جهان است.

معرفی موزه قهوه دبی

تقریبا در تمام کافه های شهر قهوه سرو می شود. موزه قهوه بینش جالبی از نحوه تولید قهوه این نوشیدنی پرطرفدار را ارائه می دهد. موزه قهوه دبی در منطقه الفهیدی واقع شده است. در موزه با فرهنگ های مختلف در مورد قهوه آشنا خواهید شد و یاد خواهید گرفت کشور های مختلف چطور قهوه را تولید و درست می کنند.

هم اکنون تمامی انواع مختلف قهوه در این مکان جمع شده است. قهوه های کمیاب و عجیب ترین طعم های قهوه کشور های مختلف را تنها در موزه ای با طعم قهوه در دبی می توانید امتحان کنید. با ورود به کافه بوی خوش قهوه شما را از خود بی خود می کند. موزه ای با طعم قهوه در دبی از معروف ترین موزه ها و کافه های امارات متحده عربی است. قهوه از مهمترین و تاریخی ترین نوشیدنی های جهان است.

ایده ساخت موزه قهوه دبی

قبل از به وجود آمدن چایی در تمام کافه خانه قهوه سرو می شد. تقریبا در تمام شهر های جهان یک مکانی به نام کافه یا قهوه خانه وجود دارد. بنابراین به خاطر معروفیت و محبوبیت قهوه در تمام جهان ، امارت به فکر ساختن موزه ای با طعم قهوه در دبی شد. این موزه در منطقه الفهیدی، ویلای شماره 44 در یک خانه ای قدیمی بنا شده است.

با ورود به قهوه خانه مشتریان می توانند تمامی مراحل درست کردن قهوه را از نزدیک ببینند و طعم مورد دلخواه خود را تست کنند. موزه ای با طعم قهوه در دبی یک موزه ای متفاوت در منطقه البستکیه است. اینجا مکانی متفاوت با کافه های دیگر دبی می باشد. با اینکه ساختمان موزه قهوه کوچک است، اما ارزش آن را دارد تا مدتی را در کافه بگذرانید و از قهوه های خوش عطر موزه لذت ببرید.

ویژگی های موزه قهوه دبی

ساختمان از 2 طبقه تشکیل شده است. تعدادی دستگاه های قهوه ساز به همراه لوازم جانبی در کافه قرار دارد. در موزه اطلاعات زیادی در مورد دانه های قهوه و فرآوری قهوه می توانید به دست آورید. یک فرد به آسانی می تواند 20 تا 30 دقیقه را در اینجا سپری کند. اما بنا به گفته مشتریان به تازگی هزینه 10 درهم برای ورود به قهوه باید پرداخت شود. در عوض از دو فنجان کوچک قهوه تازه دم بهره مند خواهید شد. موزه ای با طعم قهوه در دبی با قرار گرفتن در یک خانه ای سنتی و قدیمی بازدیدکنندگان را به سال های دور می ببرد.در اینجا می توانید اهمیت قهوه در فرهنگ های مختلف را بدانید.

از تجهیزات قدیمی موزه بازدید کنید و قهوه تازه دم اتیوپی را تست کنید. در این مکان وسیله های درست کردن قهوه در زمان قدیم را از نزدیک می توانید ببینید. همچنین علاوه بر نوشیدن یک قهوه خوشمزه امکان این وجود دارد تا پودر قهوه هم خریداری کنید. قهوه اتیوپی همراه پاپ کورن از محبوب ترین طعم های قهوه در کافه می باشد. هر کسی که به بازدید محله البستکیه در دبی قدیم رفته است حتما از کافه دیدن کند. از کافه قدیمی امارات و تمامی طعم های قهوه لذت ببرید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط