جزایر گلی

جزایر گلی

شرح

جزایر گلی

جزایر گیلی مجمع الجزایر از سه جزیره کوچک یا جزایر گلی درست در ساحل شمال غربی لمبوک ، اندونزی است .این جزایر یک مقصد محبوب برای گردشگران است. هر جزیره دارای چندین استراحتگاه کوچک است که معمولاً از مجموعه کلبه های گردشگران ، استخر و رستوران کوچک تشکیل شده است. اکثر ساکنان محلی در Trawangan در یک شهرک زندگی می کنند که در امتداد سمت شرق آن فقط در داخل کشور امتداد دارد وسایل نقلیه و تردد موتوری به وسیله مقررات محلی در جزایر ممنوع است ، بنابراین روش حمل و نقل ارجح از طریق پیاده و دوچرخه یا کالسکه اسب سواری به نام cidomo است. غواصی رایگان در داخل و اطراف گلی نیز به دلیل فراوانی زندگی دریایی و سازندهای مرجانی جذاب محبوب است. معروف ترین نقاط غواصی نقاط کوسه ، نقطه مانتا و صخره سیمون است.

نام جزیره

نام “جزایر گلی” نام غلط است ، زیرا جیلی به سادگی به معنی “جزیره کوچک” در ساساک است. در نتیجه ، بیشتر جزایر اطراف سواحل لمبوک دارای نام های خود جیلی هستند ، اگرچه با مراجعه به فقط با نام های مناسب آنها ، سردرگمی با مراجعه به سایر گلی ها در ساحل لمبوک جلوگیری می شود.کلمه آب اندونزیایی به معنی هوا است و گلی ایر به دلیل اینكه تنها جزیره این سه نفری بود كه آب شیرین زیر زمینی داشته است به عنوان تنها جزیره از این سه نام نامگذاری شده است. این امر به عنوان یک منبع محدود با داشتن برخی از استراحتگاه ها و رستوران ها در آب های سرزمین اصلی در حال حمل و نقل است.

مکان جزایر

این جزایر در تنگه لمبوک ، در شمال غربی فوری لمبوک واقع شده اند. آنها از یک شبه جزیره کوچک به نام سیر در نزدیکی روستای تانجونگ در لمبوک بیرون می آیند. بالی در حدود 35 کیلومتری غرب جلی تراوانگان ، شدیدترین عضو این جزایر قرار دارد. بالی و لمبوک در هوای پاک از گلی ها به راحتی قابل مشاهده هستند. کوه رینجانی ، دومین آتشفشان بزرگ اندونزی ، در همسایگی با لومبوک قرار دارد و از این منظره بر شرق تسلط دارد.

به دلیل نزدیکی به استوا ، جزایر دارای آب و هوای گرم و گرمسیری با فصلی خشک و مرطوب است. با کوه رینجانی در شرق نزدیک به لمبوک و کوه آگونگ در غرب بالی ، گیلها تا حدودی پناه گرفته اند و در واقع با مقایسه با مجمع الجزایر اطراف ، از یک میکروکلید اقلیمی کمی خشک تر برخوردار می شوند. فصل خشک معمولاً از ماه مه تا اکتبر ادامه می یابد و فصل موسمی از ماه نوامبر آغاز می شود و تا آوریل ادامه می یابد.

آب و هوا در جزایر گلی

دما بین 22 تا 34 درجه سانتی گراد است و میانگین سالانه دما در حدود 28 درجه سانتی گراد است. با توجه به ابعاد اندک و جمعیت و استقرار نسبتاً اخیر جزایر ، منابع منتشر شده محدود هستند. در جایی که از دانش محلی استفاده شده است ، افراد ذکر شده مقامات محلی انتخاب می شوند که جزئیات آنها در بخش منابع ذکر شده است.

استفاده های مختلف از این جزایر

برای مدت کوتاهی در طول جنگ جهانی دوم ، نیروهای اشغالگر ژاپنی از این جزایر به عنوان پست مواظب و زندانی اردوگاه جنگ استفاده می کردند. آثار یاد شده از این دوره شامل بقایای یک بنکر در تپه گلی جیلا ترونگان ، و ویران شدن یک قایق گشتی در عمق 45 متری در خلیج جنوب گلی ایر شده است. اسکان دائمی فقط از دهه 1970 آغاز شد ، عمدتا به دلیل کمبود منابع آب شیرین قبل از آن زمان. این جزایر پیش از شهرک سازی بشر ، زیستگاه های بکر و حیات وحش بقایای درخت حرا باقی مانده بودند.

در ابتدا ، ماهیگیران Bugis از جزایر به عنوان محل توقف برای سفرهای خود در اطراف مجمع الجزایر استفاده می کردند. در سال 1971 فرماندار لمبوک ، واسیتا کوشاما ، تاسیس مزارع نارگیل را آغاز کرد و به شرکت های خصوصی حق مالکیت داد. 350 زندانی از زندان پر ازدحام ماتارام برای کمک به اولین برداشت بین سالهای 1974 تا 1979 اعزام شدند ، که بسیاری از آنها در جزایر به عنوان مهاجران دائمی باقی مانده بودند. به دنبال مشکلات مختلف با برداشت نارگیل ، تلاش های خصوصی برای بهره برداری از مزارع این جزایر کنار گذاشته شد. جمعیت محلی فراتر از مرزهای اختصاص یافته خود رشد کرد و شروع به ساخت خانه ها و مشاغل در زمین های متروکه خصوصی کرد. این منجر به اختلافات زمینی شد که تا به امروز ادامه دارد.

جذابیت های گردشگری در این جزایر

در دهه 1980 ، این جزایر توسط گردشگران کوله پشتی کشف شدند. این تحت تأثیر افزایش نمایی گردشگری در همسایگی بالی بود. در ابتدا ، جیلی ایر شروع به تغییر و تحول نمود تا به این اقتصاد جدید تبدیل شود. با این حال ، جیلی Trawangan خیلی زود به دلیل نزدیکی به مکان های شیرجه بهتر ، از آن پیشی گرفت.از اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 چشم اندازهای گردشگری در این جزایر افزایش می یابد ، دولت و سرمایه گذاران که زمین متروکه آنها توسط جمعیت در حال گسترش تسویه شده بود ، شروع به جلب مجدد علاقه به پتانسیل توسعه کردند. این امر منجر به یک سری اخراج و تخریب منازل و مشاغل محلی شد و هر بار با بی اعتنایی از طرف توسعه دهندگان و بازسازی خانه های ویران شده توسط ساکنان مخالف اخراج ، به دنبال آن بود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک