شهر شیطان صربستان

شهر شیطان صربستان

شرح

شهر شیطان صربستان

کشور صربستان ، کشوری بسیاری کوچک در مرکز جنوب شرقی اروپاست که تاریخش را می توان از تاریخ اولین جنگ های اروپاییان در دوران باستان شروع کرد. صربستان نیز همانند بسیاری از دیگر کشورها، برای کسانی که به عنوان گردشگر به این کشور سفر می کنند، در طبیعتش، در مردم و فرهنگش، در زندگی های شبانه، در غذاهایش و در تمام امکانات تفریحی که فراهم می آورد، بسیار جذاب و سحر آمیز است. طبیعت زیبا، بکر و بی نظیرش به همراه معماری های قدیمی و روستاهای همچنان سنتی اش آن را تبدیل به یکی از جذاب ترین کشورها برای زندگی نموده است.در یکی از شهرهای صربستان،فرسایش سنگ ها در گذر زمان باعث به وجود آمدن صخره هایی با شکل های عجیب شده است؛به همین دلیل این شهر به شهر شیطان صربستان شهرت پیدا کرد.

این شهر که به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه طبیعت انتخاب شده است در جنوب صربستان قرار دارد و بیش از 200 صخره را در خود جای داده است. این صخره ها به صورت پراکنده بر روی کوهی به نام رادان به قرار دارند. ستون های این صخره ها بر اثر گذر زمان دائما فرو می‌ریزند و شکل تازه ای به خود می‌گیرند. در افسانه های محلی در رابطه با به وجود آمدن این صخره ها آمده است که این صخره ها در واقع افرادی بوده اند که در یک میهمانی شرکت کرده بودند،اما آن ها توسط شیطان به صخره تبدیل شده اند.

افسانه های موجود درباره این شهر

مردم محلی و مردم کشور صربستان افسانه های زیادی درباره شهر شیطان گفته اند. به عنوان مثال در یکی از افسانه ها آمده است که این سنگ ها مهمانان یک عروسی بودند که به دستور شیطان قصد جشن گرفتن برای یک خواهر  و برادر را داشتند اما خدا آن ها را به سنگ تبدیل کرد و از این طریق آن ها را مجازات کرد تا برای دیگران درس عبرتی باشند و بدانند که هیچ گناهی بدون مجازات نمی‌ماند. افسانه دیگری نیز می گویید که این سنگ ها انسان هایی بودند که به دلیل پیروی نکردن از حرف های یک جادوگر،توسط جادوگر به سنگ تبدیل شدند. به هر حال علم و منطق این افسانه ها با باور ندارد و سخن علم این است که شهر شیطان بر اثر فرسایش و گذر زمان به وجود آمده است.

با این حال دانشمندان معتقدند که ظاهر این کلاه ها و این موضوع که یک سنگر با قطر 20 تا 30 سانت می تواند یک کلاه سنگی را با صدها کیلوگر وزن تحمل کند بسیار عجیب است. شکل عجیب این سنگ ها شما را بسیار شگفت زده خواهد کرد.این سگ ها که در نزدیکی شهر “کورسوملیا” قرار داند از 200 فرم متنوع تشکیل شده اند و ارتفاع برخی از آن ها تا 15 متر نیز می رشد. کلاه های عجیب سنگی که بر سر آنان است شما را هیجان زده خواهد کرد. این شهر شکوه و زیبایی خاص خود را دارد که گردشگران را هر ساله به صربستان جذب می کند و با اینکه هنوز به عنوان یکی از عجایب جهان انتخاب نشده است اما از محبوبیت زیادی در بین گردشگران برخوردار است.

با تور صربستان می توانید ازین شهر جذاب دیدن کنید .

موقعیت هتل

کشور: صربستان
شهر: بلگراد

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک