کلیسای سانتا ماریا دلی آنجلی

کلیسای سانتا ماریا دلی آنجلی تیچینو

شرح

کلیسای سانتا ماریا دلی آنجلی تیچینو

سوئیس کشوری به غایت زیبا و مسحورکننده است و با طبیعت خارق العاده اش مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند. لوگانو یکی از شهرهای سوئیس است که در کنار دریاچه ای به همین نام، در بخش ایتالیایی زبان تیچینو و در جنوب رشته کوه آلپ قرار گرفته است. هرچند عمده شهرت شهر به خاطر دریاچه مسحورکننده اش است، اما جاذبه های شهر لوگانو فقط محدود به دریاچه اش نمی شود. به همین دلیل ایلیا گشت قصد دارد که در این مقاله شما را با یکی از جاذبه های بی نظیر لوگانو که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر منطقه تیچینو به حساب می‌آید آشنا سازد و آنجا حایی نیست جز کلیسای سانتا ماریا دلی آنجلی

لوگانو در بین شهرهای سوئیس به عنوان تفرجگاهی زیبا و آرامش بخش شهرت پیدا کرده است و مسافران زیادی از نقاط مختلف اروپا و همین طور سرتاسر جهان برای استراحت و لذت بردن از آرامش طبیعت به این منطقه می آیند.

کلیسای سانتا ماریا دلی آنجلی شاید از بیرون جذابیت زیادی نداشته باشد، اما فضای داخلی‌ آن به حدی بی نظیر است که بازدید از آن و کشف شگفتی هایش ساعت ها زمان می برد.

جذابیت های زیبای کلیسا

این کلیسا ، یک بنای رنسانسی معروف است که در حوالی دریاچه ی لوگانو قرار گرفته و میزبان شاهکارهای مشهور نقاشی مانند تابلوی معروف Passion and Crucifixion اثر شاگرد داوینچی ( برناردینو لوینی) می باشد.

علاوه بر این لوینی چند شاهکار بی نظیر دیگر مانند مرگ سنت سپاستین که حتی تصویر خودش را در صحنه ی این اثر کشیده و همچنین نسخه ی دیگری از تابلوی معروف شام آخر را به این کلیسا اضافه کرد. اینجا که کلیسای یک صومعه قدیمی بوده است، در انتهای معروف‌ترین خیابان خرید لوگانو، روبه‌روی دریاچه لوگانو قرار دارد. در داخل سانتا ماریا دلی آنجلی می‌توان تحسین برانگیزترین گنجینه هنر تیچینو، دیواری کامل پوشیده شده از نقاشی فرسکی متعلق به قرن 16، شاهکار برناردینو لوینی  را مشاهده کرد. این نقاشی دیواری، مصائب و مصلوب شدن مسیح را در اندازه 30 در 12 متر به تصویر می‌کشد.

کم کم بعد از آثار لوینی آثار هنرمندان محلی هم به در و دیوار این کلیسا اضافه شدند که هر کدام در نوع خود منحصر به فرد و بی نظیر می باشد. بازدید از این کلیسا برای کسانی که که علاوه بر تاریخ و معماری، به هنر علاقمندند را پیشنهاد می کنیم چرا که در بازدید از کلیسای سانتا ماریا دلی آنجلی تیچینو به حدی محو تماشای آثار هنری مختلف می شوید که احساس می کنید در یک موزه ی هنری و یا گالری نقاشی هستید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک