کلیسا سانتا ماریا بیتوریا

کلیسا سانتا ماریا بیتوریا

شرح

کلیسا سانتا ماریا بیتوریا

کلیسا سانتا ماریا بیتوریا ، یک کلیسای کاتولیک است که در مرکز منطقه Lovaina پایتخت آلاوا واقع شده است . این بنا در سبک نئو گوتیک در نیمه اول قرن بیستم جواهر معماری گوتیک کشور باسک بشمار میرود .

این کلیسا که یکی از بزرگترین کلیساهای اسپانیا محسوب می شود . و یکی از آخرین کلیساهای بزرگ است که در این کشور بنا شده است . محبوبیت زیادی با نام Catedral Nueva (کلیسای جامع جدید) دارد ، کلیسای گوتیک طی قرنهای سیزدهم و چهاردهم ساخته شده است . گرچه ساخت و ساز آن هنوز ناقصی است ، بدلیل عدم بودجه ، مجموعه ای از عناصر را به جا گذاشته است.

ساخت کلیسا

در بالای ساخت و ساز کلیسای جامع سانتا ماریا یک بنایی با مجسمه های جالب وجود دارد . ساخت این پروژه مانند یک قلعه کلیسا در ابتدای قرن سیزدهم سرچشمه گرفته است . بعداً ، تحت تأثیر گوتیک ، ساخت و سازها در مراحل مختلف طی قرن 14 و 15 به اوج خود رسید . کلیسای جامع از ستون های بزرگ پشتیبانی می شود .

در سطح معماری و هنری ، کلیسای جامع سانتا ماریا دارای سیستم روشنایی داخلی جدید میباشد . این پروژه که هدف آن کاهش مصرف انرژی و دستیابی به کیفیت بهتر روشنایی در داخل کلیسا است ، شامل تغییر کل نصب برق ، و همچنین پروژکتورها و نقاط نور است .

 این کلیسا که یکی از بزرگترین اسپانیا محسوب می شود ، یکی از آخرین کلیساهای بزرگ ساخته شده است ، که در این کشور بنا شده است ، گرچه ساخت و ساز ناقصی است ، بدلیل عدم بودجه ، مجموعه ای از عناصر را به جا گذاشته است. معماری بدون اتمام و به جای افق ناشی از ناقص بودن پروژه اصلی ، یک کلیسای جامع بسیار عمودی از نمودار ایجاد می کند ، و با دکوراسیون بسیاری بارگذاری می شود.

مجسمه های موجود در کلیسا

ارزش اصلی آن به دلیل غنای مجسمه های آن است که غالباً مطابق با سبک مدرنیستی است که طرفین سوله ها و آبشارها را در بیرون تزئین می کند و همچنین طاق های “ژیرولا” ، “ترانسکوتر” و دخمه را نیز در بر می گیرد.

اکنون می توان این کلیسای جامع بازدید کرد برنامه ترمیم منحصر به فرد کلیسای جامع که می توانید نحوه کار روی ساختمان را دید . توسط اتحادیه اروپا به این بنا جایزه ویژه Europa Nostra اعطا شده و برای حفاظت از میراث فرهنگی اهدا شده است . در آینده ای نه چندان دور ، در زیر کف کلیسای جامع یک موزه کوچک مشاهده خواهید کرد که با ستون های بزرگی که این بنای برجسته و ایستاده را حفظ می کند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک