کلیسای جامعه مسیح اکوادور

کلیسای جامعه مسیح اکوادور

شرح

کشور اکوادور

اکوادور کشور شگفت انگیزی است که در شمال غربی قاره آمریکای جنوبی واقع شده است. این کشور یکی از جذاب ترین کشورهای این منطقه است و دارای مجموعه ای از فرهنگ های بومی، معماری استعماری و همچنین منظره های طبیعی دیدنی بی نظیر می باشد، به طوری که چه با گشت و گذار در کلیسای جامعه مسیح اکوادور، پایتخت کشور و چه با قایق سواری در رودخانه آمازون، خاطرات خوبی در ذهنتان باقی خواهد ماند.

جاذبه های گردشگری اکوادور

کیتو، پایتخت کشور اکوادور مملو از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی است. اما بدون شک مشهورترین جاذبه گردشگری در منطقه تاریخی کیتو، کلیسای جامعه مسیح اکوادوراست. کلیسای جامعه مسیح در بافت تاریخی شهر و در نزدیکی میدان استقلال قرار گرفته است. با توجه به مرکزیت این منطقه و توریستی بودن آن، از هرجای شهر که باشید به راحتی می توانید به این کلیسا دسترسی پیدا کنید. این کلیسای باشکوه از طلا ساخته شده و تقریبا هرچیزی در این کلیسا با روکشی از طلا پوشانده شده است. متاسفانه یا خوشبختانه کلیسای جامعه مسیح اکوادور یکی از معدود کلیسا‌هایی است که توریست‌ها اجازه عکاسی در آن را ندارند.

معماری داخلی کلیسای جامعه مسیح اکوادور

کلیسای جامعه مسیح به جرات زیباترین بنای سبک باروک در اکوادور است و در سال 1765 تکمیل شده است. در واقع، ساخت و تکمیل چنین کلیسای باشکوهی 160 سال طول کشیده است! همان طور که گفتیم نمای بیرونی کلیسا از سنگ‌های آتشفشانی ساخته شده و حکاکی‌های هنرمندانه‌ای روی این سنگ‌های آندزیتی انجام شده است. نمی‌دانیم تا به حال به رم رفته اید یا نه.

اما اینطور می‌گویند که این کلیسای قرن هجدهمی یادآور کلیسای سنت پیتر در شهر رم ایتالیاست. به ویژه نماد‌های خورشید که در راهروی ورودی و همینطور سقف گنبدی کلیسا وجود دارد مشابه کلیسای رمی است. کلیسای جامعه مسیح باشکوه‌ترین و مجلل‌ترین کلیسای اکوادر به شمار می‌آید. این کلیسا نگینی با ارزش در شهر قدیم کیتو است و تمام تزئینات داخل کلیسا طلاکوب هستند.

نمای بیرونی کلیسا

نمای بیرونی کلیسا کاملا سنگی است و اصلا فکرش را هم نمی‌کنید که داخل چنین ساختمان سنگی و سردی، فضایی درشخان پرتلالو وجود داشته باشد. در واقع، نمای سنگی کلیسا با استفاده از سنگ‌های آتشفشانی ساخته شده است و مجسمه‌ها و پیکره‌هایی بی نظیر روی سنگ‌ها تراشیده شده است. جالب است بدانید که خورشید نمادی مهم برای بومیان اینکا بوده است و در اصل ارتباطی با مسیحیت نداشته است.

اما مبلغان مذهبی هنگام ساخت کلیسا احساس می‌کردند که استفاده از نماد‌های آشنای اینکائی باعث گرویدن تعداد بیشتری از بومیان به دین مسیحیت می‌شود. وقتی وارد کلیسا می‌شویم کاملا مسحور و مبهوت شکوه و تلالو گنبد بزرگ و طلایی کلیسا می‌شویم. کلیسای جامعه مسیح به عنوان یکی از بناهای تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. 

موقعیت هتل

کشور: اکوادور

دیدنی‌های نزدیک