دریاچه چورت مازندران

دریاچه چورت مازندران

شرح

دریاچه چورت مازندران | Chort Lake Mazandaran

دریاچه چورت مازندران یکی از  بیشمار دریاچه های ایران و یکی از زیباترین آنهاست که حتی مدت کمی قدم زدن در کنار آن می تواند آرامش خاصی را به شما هدیه دهد. این دریاچه قدمت زیادی ندارد اما به دلیل وجود اکوسیستمی از درختان سرسبز و طبیعت بکر در اطرافش، جایی شناخته شده است. 

موقعیت جغرافیایی دریاچه چورت مازندران

دریاچه چورت که نام دیگر آن میانشه است، در ۱۰ کیلومتری روستای چورت استان مازندران نزدیک شهر ساری قرار دارد. این دریاچه، حدود ۵٫۲ هکتار وسعت دارد. چورت در محاصره ی درختان سبز خوشرنگ و جنگل های انبوه است و همین موضوع باعث منحصر بفرد شدن چشم انداز آن شده است.

ماهی های موجود در دریاچه چورت مازندران

وجود ماهی های زیاد و متنوع در این دریاچه یکی از ویژگی های اصلی آن است؛ علاوه بر این، هوای مه گرفته، صدای حیوانات مختلف و پرندگان و جاده ای خاکی که از میان این درختان می گذرد، بر فضای مرموز این دریاچه اضافه کرده است و باعث شده تا به یکی از مسیرهای مورد توجه گردشگران ماجراجو تبدیل شود. 

چرا دریاچه چورت مازندران جزو مناطق گردشگری محصوب می شود؟

 خوبی سفر به این نقطه ی زیبا از ایران و گذراندن حتی چند ساعتی در آن این است که وقتی آن را ترک کنید، با یک حال و هوای عالی این کار را می کنید و تنها چیزی که برایتان می ماند یک حس خوب است و این برای افرادی که از انواع هیاهو ها خسته شده اند و دوست دارند کمی آرامش نصیب خود کنند و یا به دنبال تمدد اعصاب هستند، بهترین گزینه است. یک کار خوب، چادر زدن در فضای اطراف دریاچه است که آرامش بی مانندی را نصیبتان می کند. 

آب و هوای دریاچه چورت

هوای این دریاچه و هوای اطراف آن خنک است پس اگر خواستید در این دریاچه بمانید، وسایل گرمایشی و چادر را فراموش نکنید. در اینجا امکان ماهیگیری برایتان وجود دارد. فقط یادتان باشد در این مکان شنا نکنید که ممکن است خطر هایی داشته باشد. البته تورهایی وجود دارد که اگر علاقه‌مند به این گونه سفر کردن باشید، شرکت در یکی از آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در این صورت می‌توانید با نقاط بیشتری به همراه فرهنگ بومی مردم منطقه هم آشنا شوید. فصل‌های بهار، تابستان و پاییز بهترین زمان برای دیدار از دریاچه‌ی چورت هستند. با این حال اگر تحمل سرمای زمستان را داشته باشید و بتوانید با سختی مسیر کنار بیایید، قطعا با حال و هوای متفاوت‌تری در این فصل از این دریاچه دیدن خواهید کرد. 

همراه با ایلیا گشت به این شهرستان زیبا سفر می‌کنیم.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک