کاخ کریستیسبورگ کپنهاگ

کاخ کریستیسبورگ کپنهاگ

شرح

کاخ کریستیسبورگ کپنهاگ

کاخ کریستیسبورگ کپنهاگ یک کاخ و ساختمان دولتی در جزایر Slotsholmen در مرکز کپنهاگ ، دانمارک است. این کرسی پارلمان دانمارک دفتر نخست وزیر دانمارک و دیوان عالی دانمارک است.همچنین چندین قسمت از کاخ توسط پادشاه دانمارک استفاده می شود ، از جمله اتاق پذیرش سلطنتی ، کاخ چاپل و اصطبل های سلطنتی است.

کاخ کریستیسبورگ دارای سه نام است

بنابراین ، این کاخ دارای سه قدرت عالی است: قدرت اجرایی ، قوه مقننه و قدرت قضایی. این تنها ساختمان در جهان است که هر سه شاخه دولت یک کشور را در خود جای داده است. از این رو ، نام كریستینسبورگ نیز به طور متناوب به عنوان متامونیسم برای سیستم سیاسی دانمارك مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت محاوره ای اغلب به عنوان ریگسبورگن به سادگی بورگن یاد می شود.

ساختمان فعلی که سومین این نام است ، آخرین بار در یک سری قلعه ها و کاخ های پی در پی است که از زمان نصب اولین قلعه در سال 1167 در همان مکان ساخته شده است. از اوایل قرن پانزدهم ، ساختمان های مختلف به عنوان پایه عمل کرده اند. دولت مرکزی تا سال 1794 به عنوان محل اصلی پادشاهان دانمارک و پس از سال 1849 به عنوان کرسی پارلمان بوده است.

معماری دانمارک در کاخ کریستیسبورگ کپنهاگ

این کاخ امروز شاهد سه دوره معماری دانمارک است که در نتیجه دو آتش سوزی جدی رخ داده است. اولین آتش سوزی در سال 1794 و دومی در سال 1884 رخ داده است. قسمت اصلی کاخ فعلی ، که در سال 1928 به پایان رسید ، به سبک تاريخی نئو باروک است. قدمت این نمازخانه به سال 1826 باز می گردد و به سبک نئوکلاسیک است. سالن های نمایش از سال های 46-1738 به سبک باروک ساخته شده اند.

کاخ کریستینسبورگ متعلق به دولت دانمارک است و توسط آژانس کاخ ها و دارایی ها اداره می شود. چندین قسمت از کاخ برای عموم آزاد است.

تاریخچه کاخ کریستیسبورگ کپنهاگ

پادشاه مسیحی ششم به معمار الیاس دیوید هوسر مأمور ساخت اولین کاخ كریستینسبورگ  را ساخت ، و در سال 1733 كار در یك كاخ با شکوه باروك شروع شد. تا سال 1738 ، کار در کاخ اصلی تا آنجا پیش رفته بود که امکان شروع به ساختمانهای دیگر موجود در کل پروژه وجود داشت. کاخ شامل زمین و نمازخانه است. بیشتر مجموعه کاخ در سال 1745 تکمیل شد و بزرگترین کاخ در آن زمان در شمال اروپا بود.

در حالی که خانواده سلطنتی در اقامتگاه های موقت در کاخ آمالینبورگ زندگی می کردند ، استاد سازنده آلتونا ، معمار مسیحی فردریک هانسن ، برای زنده کردن قصر به کپنهاگ فراخوانده شد. هانسن ساخت دوم مسیحیانبورگ را در سال 1803 به سبک امپراتوری فرانسه آغاز کرد. با پایان یافتن این کاخ در سال 1828 ، پادشاه فردریک ششم تصمیم گرفته بود که نمی خواست در آنجا زندگی کند ، و او فقط از کاخ برای سرگرمی استفاده می کرد. پادشاه فردریک هفتم تنها پادشاهی بود که در کاخ زندگی می کرد. این بین سالهای 1852-1863 بود.

کاخ و کلیسا در سال 1794 با آتش سوزی ویران شدند ،  اما اماکن نمایشگاهی نجات یافت. یک کاخ و ساختمان دولتی در جزایر Slotsholmen در مرکز کپنهاگ ، دانمارک است. این کرسی پارلمان دانمارک دفتر نخست وزیر دانمارک  و دیوان عالی دانمارک است.  همچنین چندین قسمت از کاخ توسط پادشاه دانمارک استفاده می شود ، از جمله اتاق پذیرش سلطنتی ، کاخ چاپل و اصطبل های سلطنتی است.

موقعیت هتل

کشور: دانمارک
شهر: کپنهاگ

دیدنی‌های نزدیک