قلعه چیتورگار هند

قلعه چیتورگار هند

شرح

قلعه های سرخ دهلی و آگرا بسیار مشهورند اما در هندوستان، قلعه های راجستان هند محل شاهزادگان راجپوتی بوده اند. تمام این قلعه ها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند اما این تمام ماجرا نیست. مکانی مناسب برای پرسه زدن های بی خیال یا قدم زدن های عاشقانه را در این قلعه ها پیدا می کنید. قلعه های راجستان همانند قلعه چیتورگار هند هستند که روی تپه ها و دریاچه ها ساخته شده اند.

قلعه چیتورگار هند

یکی از این قلعه ها معروف ، قلعه چیتورگار هند نام دارد که نه تنها با یک میراث جهانی یونسکو، بلکه یک قلعه رویایی در مساحت 691٫9 هکتار روبرو هستید! قلعه ای که به شما اجازه می دهد در ارتفاعی به اندازه 590٫6 متر قدم بزنید. چه چیز دیگری برای تماشا می خواهید؟

تمام منظره شهر و دشت را در زیر پاهای خود خواهید داشت اگر به قلعه چیتورگار بروید. قلعه چیتورگار در واقع بزرگترین قلعه در میان قلعه های راجستان هند است. آنچنان بزرگ است که جمعیتی با بیش از 4000 نفر در این قلعه سکونت دارند و هنوز بخش کوچکی از آن را در بر می گیرند. در واقع شما با قلعه ای نیمه زنده روبرو هستید.

بناهای قلعه چیتورگار

قلعه چیتورگار درون خود بناهای مذهبی، کاخ های پر از تزئین، دروازه های بزرگ هیجان انگیز و دو ستون نمادین تماشایی است. برخی از حاکمان برجسته هند که نام های آن ها را در زیر می خوانید، در این یکی از قلعه های راجستان زندگی کرده اند. و بسیاری دیگر از شاهزادگاه هندی که زیبایی های این کاخ را در طول سال ها گرامی داشته اند؛ وجود نام چنین پادشاهی در کنار هم نشان دهنده نبردهای زیادی است.

این نکته را آشکار می سازد که این قلعه شاهد نبردهای زیادی بوده که از آن ها نجات یافته است. قلعه مصور چیتورگار پایتخت طولانی ترین سلسله حاکم بر جهان ، پادشاهی Mewar ، برای هشت قرن گسترده بود. این قلعه صحنه بسیاری از وقایع نمایشی و غم انگیز در زمان خود بود که برخی از آنها به عنوان الهام بخش فیلم درام جنجالی سال 2018 “پادماوات” (بر اساس شعری حماسی که افسانه ملکه پادمواتی ، همسر قرن 14 را بازگو می کند) خدمت کرده اند. قلعه چیتورگور در 700 هکتار بالای یک تپه بلند 180 متری (590 فوت) در حدود دو ساعت در شمال شرقی اودایپور ، در بخش جنوبی ایالت راجستان پخش شده است.

این تپه و قلعه در نزدیکی رودخانه گامبیری قرار گرفته است و این منطقه را به خصوص دیدنی می کند. امروزه این جاذبه هند، تنها تحسین گردشگران و مسافران سراسر هند و البته جهان را دریافت می کند! برای بازدید از این قلعه، باید به شهر چیتورگار بروید. از شهر جیپور تا رسیدن به این شهر و با اتوبوس یا ماشین شخصی 6 ساعت راه دارید. 

موقعیت هتل

کشور: کشور هند

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط