محله چینی ها در لندن

آشنایی با محله چینی ها در لندن

شرح

معرفی محله چینی های لندن

معرفی محله چینی های لندن

آشنایی با محله چینی ها در لندن ، یکی از متفاوت‌ترین مناطق شهر لندن میباشد . این منطقه حال و هوای شهرهای سنتی آسیایی را که بتصویر کشیده بنام محله چینی‌ها شهرت یافته است .

آشنایی با محله چینی ها در لندن

محله چینی‌ها در قلب یک منطقه‌ی در شهری مدرن اروپایی لندن میباشد . در یکی از مناطق آسیای شرقی حفظ شده بنام وست مینستر (Westminster)  واقع شده است .

آشنای باخیابان معروف چینی‌ها

آشنایی با محله چینی ها در لندن

محله‌‌ی چینی‌ها هیچ شباهتی به لندن ندارد . آشنایی با محله چینی ها در لندن که یکی از جاذبه های این شهر محسوب میشود لذت بخش خواهد بود .

این محله‌‌ دارای بیش از ۸۰ رستوران آسیایی ، همراه با انواع فروشگاه‌های محصولات غذایی، نانوایی‌، کافه ، بار و سوغاتی‌ فروشی میباشد .

حتی متخصصین طب سنتی چینی و رفلکسولوژی (reflexology)  در این مکان مشغول به فعالیت میباشند .

تاریخچه‌ محله‌ چینی ‌های لندن

تاریخچه‌ محله‌ چینی ‌های لندن

محله‌ی چینی‌ها با ورود کارگران چینی که در کنار بندرگاه ی ساکن بودند شکل گرفت . این کارگران که مطلق به شرکت ایست ایندیا بودند . در اواخر قرن 19 باعث ایجاد اجتماع چینی‌ها در منطقه‌ی لایم هاوس لندن شدند . و نقش مهمی را در این منطقه از لندن برعهده داشتند .

تاریخچه‌ محله‌ چینی ‌های لندن

در طول نیمه‌ی قرن 20 دوران جنگ جهانی ویرانی‌های گسترده‌‌‌ی از این مکان باقی گذاشت . با کاهش چشم گیری حمل‌ونقل‌ دریایی نیز در آن زمان مواجه شد . و محله‌ی چینی‌ها در ایست اند از رشد و محبوبیت آن کاسته شد .

چگونه به محله‌ چینی ‌ها برویم

محله ی چینی‌ها با موقعیت مرکزی خود با هر وسیله نقلیه ی و سیستم عمومی حمل‌ونقل به آن دسترسی پیدا کرد . این محله‌ در خیابان پرجنب‌وجوش سوهو (Soho)کنار جاذبه‌های برجسته‌ی لندن مانند تئاتر لندن و میدان لستر قرار گرفته است .

نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو ایستگاه میدان لستر و میدان پیکادلی میباشد . این ایستگاه‌های به خطوط (Northern )‌ نورترن و (Bakerloo Tube) بیکرلو تیوب مرتبط میشوند .

محله‌ چینی‌ ها در کجا واقع شد

آشنایی با محله چینی ها در لندن

محله‌ی چینی‌ها، از نظر جغرافیایی از سمت شمال به خیابان شفتِسبری (Shaftesbury Avenue)، از جنوب به میدان لستر (Leicester) و ازغرب به خیابان روپرت (Rupert)، از شرق به تقاطع چارینگ (Charing Cross Road) منتهی می‌شود .

خیابان جرارد (Gerrard Street) مهم‌ترین خیابان محله‌ی چینی‌ها و بخشی ازمنطقه‌ وست اند محسوب می‌شود .

موقعیت هتل

کشور: انگلستان
شهر: لندن

دیدنی‌های نزدیک