پارک ملی جزیره چیلو

پارک ملی جزیره چیلو

شرح

پارک ملی چیلو یک پارک ملی شیلی است که در ساحل غربی جزیره چیلو در منطقه لس لاگوس واقع شده است. مساحت 430.57 کیلومتر مربع به دو بخش اصلی تقسیم شده است و کوچکترین ، به نام Chepu ، در کمون Ancud است ، در حالی که مابقی به نام آنای در کمون های Dalcahue ، Castro و Chonchi قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی پارک ملی جزیره چیلو

قسمت بیشتر پارک ملی چیلو در کوهپایه های دامنه ساحلی شیلی واقع شده است که به Cordillera del Piuchén معروف است. این مناطق شامل تپه ها ، جنگل های بارانی معتدل والدیویا ، مرداب ها و حباب های ذغال سنگ نارس است. بخش کوچکی به نام Metalqui جزایر با مساحت 0.5 کیلومتر مربع است. این فاصله بین 42 ° 07 ‘و 42 ° 13’ عرض جغرافیای جنوبی و بین 73 ° 55 ‘و 74 ° 09’ طول جغرافیای غربی واقع شده است .

تاریخچه پارک ملی جزیره چیلو

پارک ملی چیلو در سال 1982 با فرمان عالی شیلی ایجاد شده است. مساحت آن توسط اراضی پرجمعیتی که در ابتدا در منطقه حفاظت شده قرار داشته اند بیش از 45 کیلومتر مربع کاهش یافته است.آب و هوا مرطوب و معتدل است ، با متوسط دمای سالانه 11 درجه سانتی گراد و بارندگی های فراوان در طول سال به طور یکنواخت توزیع می شود و بسته به ارتفاع متفاوت است. در سواحل اقیانوس آرام سالانه بیش از 3000 میلی متر سقوط می کند ، در حالی که در ارتفاعات بالاتر پیوچن ، نزدیک به 5،000 میلی متر سقوط می کنند ، و در دامنه های شرقی سایه بان باران ، به اندازه 2.500 میلی متر در سال بارش اندازه گیری می شود.

منابع طبیعی پارک ملی

پوشش گیاهی غالب جنگل Valdivian ، جنگلی متراکم است که توسط درختان چند ساله ، درختچه ها و گیاهان کوهنوردی تشکیل شده است. جنگل های بارانی از راش های همیشه سبز جنوبی تشکیل شده است و برخی از مخروط های بومی از جمله کوچه با شکوه فیتزروایا باتلاق ها و مرداب های گسترده در تپه ها یافت می شود. ریواس شیلی نیز بسیار رایج است.

علت مورد توجه قرار گرفتن پارک ملی

آنچه باعث شده جزیره چیلو و خلیج کورکووادو به عنوان مکانهای مشهور در جهان شناخته شده باشد ، حضور جمعیت محلی نهنگ های آبی کباب است که مرکز حفاظت از ساحل دریا پروژه نهنگ آبی را انجام می دهد.  بیشتر زمینه جعل شناخته شده از آنها و نهنگ های آبی در نیمکره جنوبی از جمله منطقه چیلو وجود دارد.

حیوانات پارک ملی جزیره چیلو

در این منطقه ، قابل توجه است که نهنگ ها غالباً برای تغذیه یا استراحت وارد جبهه های باریک می شوند. این منطقه همچنین زیستگاه مهمی برای سایر گونه های نهنگ مانند تپه ها ، ریزگردها ، لرزها و احتمالاً در معرض خطر در معرض خطر بودن است ، تنها حدود 30 مورد پرو شیلی باقیمانده حیوانات از نهنگ های راست جنوبی نیز هست. نهنگ ها همچنین می توانند در نزدیکی ساحل در قسمت جنوبی جزیره مانند نزدیکی Caleta Zorra مشاهده شوند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک