پارک شطرنج آجودانیه تهران

پارک شطرنج آجودانیه تهران

شرح

آشنایی با پارک شطرنج آجودانیه تهران

پارک شطرنج بوستانی جذاب در شمال تهران است که مکانی دنج برای گذراندن اوقاتی توام با آرامش به شمار می‌رود
پارک شطرنج آجودانیه تهران یکی از پارک های نسبتا قدیمی پایتخت است که محیطی کوچک، اما دوست داشتنی دارد. بوستان شطرنج به دلیل طراحی و همچنین میزهای شطرنج متعددی که دارد به این نام مشهور شده است و روزانه افراد زیادی، از جمله شطرنج دوستان، از فضا و امکانات آن استفاده می‌کنند. پارک شطرنج تهران در سال 1370 ، یعنی در حدود 27 سال پیش در منطقه آجودانیه افتتاح شد.

مساحت پارک شطرنج آجودانیه تهران

مساحت این بوستان کوچک 2260 متر مربع است اما با این حال امکانات جذابی مانند میزهای شطرنج و سالن کتابخانه را در خود جای داده و محیطی مناسب هم برای افراد سالمند، و هم برای کودکان دارد.  مسیرهای پیاده روی و حتی دوچرخه سواری برای علاقه مندان به ورزش در پارک شطرنج آجودانیه فراهم آمده اند. همچنین در سراسر این محل زیبا، نیمکت‌هایی برای استراحت و تجهیزات ورزشی عمومی تعبیه شده‌اند. دو سالن شبیه قلعه و مشابه مهره رخ شطرنج در پارک وجود دارد که یکی از آن ها با مساحت چهل متر مربع میزهای مخصوص بازی شطرنج را در خود دارد و به سالن شطرنج معروف شده است. در این سالن به صورت دوره ای مسابقات و کلاس های آموزش شطرنج توسط مربیان متخصص این رشته برگزار می‌شود. علاوه بر میزهای شطرنج، میزهای مطالعه و ایستگاه های روزنامه خوانی در این سالن ها تعبیه شده اند.

کتابخانه پارک شطرنج آجودانیه

کتابخانه ای کوچک با کتاب ها و روزنامه های گوناگون از دیگر امکانات فرهنگی پارک شطرنج است که مکانی ایده آل و آرام را برای علاقه مندان به کتاب خوانی و مطالعه به وجود آورده است. از دیگر امکانات تفریحی و رفاهی این بوستان میتوان به وجود زمین بازی کودکان اشاره کرد. سرویس های بهداشتی و چندین آبخوری نیز، دیگر امکانات رفاهی پارک شطرنج تهران هستند. با توجه به قرار گرفتن پارک شطرنج بین دو منطقه معروف دارآباد و کاشانک،

اماکن دیدنی و تفریحی متعددی در نزدیکی این بوستان وجود دارند. موزه حیات وحش دارآباد یکی از مکان های دیدنی شمال شرقی تهران است که فاصله چندانی با بوستان شطرنج ندارد و بازدید از آن به هر گردشگری توصیه می‌شود. این موزه با به تصویر کشیدن حیات وحش و زیبایی هایش، فضایی متفاوت را برای گردشگران و بازدید کنندگان به وجود آورده است. در این مجموعه نمونه های طبیعی و حیوانات تاکسیدرمی شده به نمایش در آمده اند و دیدنی های مختلفی از قبیل مجسمه های دایناسورهای گیاهخوار دوران ژوراسیک، قفس های پرندگان زیبایی مانند طاووس، عقاب، طوطی و شاه بوف در محوطه باز موزه، محوطه های وسیعی از جانداران چهارپا آسیایی و اروپایی نظیر گوزن، ببر، خرس و شاموا، انواع پرندگان، خزندگان و آبزیان آکواریومی در آن به چشم میخورند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک