چشمه برم لردگان

چشمه برم لردگان

شرح

آشنایی با چشمه برم لردگان

یافتن مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت مسافران و گردشگران همیشه سوالی است که مسافران و گردشگران پیش از انتخاب مقصد سفر خود با آن مواجه هستند. پیدا کردن پاسخ این سوال به خصوص اگر در فصل زمستان باشد از حساسیت بیشتری برخوردار است. چشمه برم لردگان دراستان چهارمحال و بختیاری در فصل زمستان دارای آب و هوایی سرد است و بیشتر برای ورزش های زمستانی مناسب است، لیکن شهرستان لردگان در این استان به دلیل نزدیکی به استان خوزستان در فصل زمستان با معدل 12.5 درجه سانتیگراد دارای اقلیم و آب و هوایی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت گردشگران است. شهر لردگان مرکز شهرستان لردگان با 1700 متر ارتفاع از سطح دریا در 160 کیلومتری جنوب شرقی استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است.

جاذبه گردشگری چشمه برم لردگان

اکنون بار سفر می بندیم و راهی این شهرستان زیبا می شویم تا یکی دیگر از جاذبه های آن را به شما معرفی کنیم. چشمه برم در مرکز شهر لردگان واقع شده است و با شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری 150 کیلومتر فاصله دارد. جوشش چشمه های مصفای برم در مرکز شهر لردگان گردشگاهی با همین نام را به وجود آورده است . اين چشمه پر آب علاوه بر تامين آب كشاورزي، يكي از سرشاخه هاي كارون به حساب آمده و چشم انداز زيبايي را براي شهر لردگان بوجود آورده است. اطراف اين چشمه بصورت پاركي جهت تفرج و گذراندن اوقات فراغت اهالي شهر لردگان و گردشگران فضاسازي شده است.

خدمات تفریحی چشمه برم

آب اين چشمه همچون بركه است و آب از قسمتهاي مختلف آن مي‌جوشد. این چشمه یکی از سرشاخه‌های کارون می باشد که علاوه بر تأمین آب کشاورزی، چشم انداز زیبایی برای شهر لردگان بوجود آورده است. این تفریح گاه دارای جاده آسفالته، سکوی نشیمن، دسترسی به واحد پذیرایی و اقامتی، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، تجهیزات جهت بازی کودکان و پارکینگ می‌باشد. گردشگران با سفر به این مکان دیدنی می‌توانند لبنیات، گیاهان دارویی و برنج و صنایع دستی همچون گلیم، جاجیم، خورجین و البسه محلی را به سوغات ببرند. این چشمه از قطب های تفرج گاهی شهرکرد است که سالانه توجه هزاران نفر از گردشگران و مسافران را به سمت خود جلب می کند.

از خصوصیات ویژه ی این چشمه تاثیر کم خشکسالی های پی در پی و متوالی بر میزان آب آن است. در سال های خیلی دور، به علت خشکسالی های چندین ساله تمام چشمه های اطراف منطقه لردگان مانند چشمه میلاس، تنگ کلوره، ارمند، کرف و چشمه های کوه ریگ به شدت کم آب می شد یا کاملا می خشکید و تنها چشمه ای که هنوز اّب آن جریان داشت همین چشمه برم بود و عشایر و روستائیان اطراف از فاصله های چند فرسخی برای برداشتن آب به لردگان می آمدند. در چند سال اخیر نیز که خشکسالی طولانی در منطقه رخ داده اکثر چشمه های اطراف کم آب شده اند ولی چشمه برم هنوز پرآب است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک