جشنواره گیلاس بلغارستان

جشنواره گیلاس بلغارستان

شرح

بلغارستان کشوری مرموز با جاذبه هایی شگفت انگیز و سواحلی فوق العاده است. جایی در میان چشم انداز کوه های پیرین  و پلودیو کهن، بلغارستان تخیل هر فردی را به سوی خود می کشاند. آنچه که افراد را در بند نگاه می دارد ترکیبی از فرهنگ باستانی و مدرن است. چه چیزی می تواند جذاب تر از حضور در جشنواره گیلاس بلغارستان در استادیوم متعلق به روم باستان، رقص نور بر روی قلعه ی قرون وسطی، یا بناهای قدیمی که با مبدل شدن به رستوران دوباره متولد شده اند، باشد. بلغارستان یکی از زیباترین و متنوع ترین مقاصد واقع در تقاطع اروپا و احاطه شده با 5 کشور است. این کشور در بخش اصلی شبه جزیره بالکان قرار گرفته است و تبدیل به سرزمینی چند فرهنگی شده که باید حتما از آن بازدید نمایید.

آداب و رسوم جشنواره گیلاس بلغارستان

بلغارستان کشوری قدیمی با فرهنگی غنی است که آداب و رسوم و سنت های خاص خودش را دارد و مردم کشور به آن ها افتخار می کنند. این سنت ها طی سال ها و قرن های زیاد نسل به نسل منتقل شده اند. جشنواره های سنتی آن ها بسیار متفاوت است مثلا گاهی به دنبال ارواح سرگردان هستند و گاهی دیگر هم روی آتش سوزان پابرهنه می رقصند. مطمئن باشید که تماشای بهترین فستیوال های بلغارستان شما را شگفت زده خواهد کرد. به دنبال زمان مناسب برای سفر به بلغارستان هستید؟

بهترین زمان سفر به بلغارستان

تابستان بهترین زمان برای سفر و حضور در فستیوالهای مهیج بلغارستان است. جشنواره گیلاس  در دو روز متوالی درروزهای 24 و 25 ماه ژوئن در شهر کیوستندیل که به باغ میوه بلغارستان شهرت دارد برگزار می شود. این جشنواره شامل نمایش انواع مختلف گیلاس است. در سال 1896 جشنواره باغ میوه در شهر کیوستندیل برگزار شد و این اولین نمایشگاه ملی میوه های رنگارنگ در کشور بلغارستان بود و شهر کیوستندیل با افتخار عنوان “مادر باغ های میوه های بلغاری” را در این جشنواره دریافت کرد. عنصر زیبایی شناسی شکوفه های گیلاس در میان اشعه های طلایی نور خورشید پر از ژرفای و معنای عرفانی و پر رمز و راز است و گیلاس را به عنوان سمبل دیپلماسی و اشرافیت در هر جامعه ای قرار داده است.

جشنواره گیلاس

گیلاس یکی از سمبلهای معروف شهر کیوستندیل بلغارستان است، این فستیوال جزو جاذبه های گردشگری بلغارستان محسوب می شود. جشنواره گیلاس یکی از بزرگ ترین جشنواره های بلغاری است که به مدت  دو روز در نیمه دوم ماه ژوئن در کیوستندیل (باغ میوه بلغارستان) برگزار می شود. جشن باغ های میوه ای این منطقه همزمان با اولین نمایشگاه میوه های ملی کشور در سال 1896 آغاز شد و از آن زمان تا به حال حسابی مشهور شده است. همان طور که از اسمش مشخص است تمرکز اصلی جشنواره بر روی گیلاس است. این میوه های خوشمزه و شکوفه های زرق و برقیشان، چیزهای اسطوره ای و زیبادر بسیاری از کشورهای جهان است.

به طور مثال ژاپنی ها هم جشنواره شکوفه گیلاس دارند و گردشگران بسیاری برای دیدنش به این کشور سفر می کنند. هر جای این مورد از بهترین فستیوال های بلغارستان که بروید میزهایی پر از گیلاس خواهید دید. علاوه بر آن، بسیاری از محصولات مختلفی درست شده از گیلاس مانند کیک گیلاسی، مربا و گیلاس های تزیین شده نیز خواهد دید که برای مسابقه زیباترین میز شرکت کرده اند. تیم ها برای برنده شدن حتی خود میز را هم با کنده کاری تزیین می کنند.  اگر گذرتان به این شهر افتاد بازدید از چشمه های آب معدنی آن و استفاده از خواص درمانی آن ها را فراموش نکنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک