پارک مار چنای

پارک مار چنای

شرح

پارک مار چنای یک سازمان غیردولتی غیر انتفاعی است که در سال 1972 توسط هرتولوژیست رومولوس ویتاکر تاسیس شد و اولین پارک خزندگان هند است. همچنین به عنوان پارک مار گندی نیز شناخته می شود ، در جوار پارک کودکان در پردیس پارک ملی گندی واقع شده است. این پارک واقع در خانه سابق Bank of Crocodile Bank Madras ، طیف وسیعی از مارها مانند افزودنیها ، پیتونها ، ویپرها ، کبراها و سایر خزندگان را در خود جای داده است.

این پارک در سال 1995 به عنوان یک باغ وحش متوسط از اداره باغ وحش مرکزی به رسمیت شناخته شد. این پارک که قبلاً با نام پارک مادرا ماردرا شناخته می شد توسط میراث شناس آمریکایی متولد آمریکایی رومولوس ویتاکر تأسیس شده بود ، که قبل از آمدن به هند در سال 1967 ، با میامی سرپنتاریوم در فلوریدا ، ایالات متحده کار کرده بود. با ورود به هند ، او یک پارک مار کوچک در روستای سلیور ، حومه چنای تأسیس کرد.

تاریخ ساخت پارک مار چنای

در سال 1972 ، وی یک قطعه زمین را در گیندی به اجاره از اداره جنگل دولت تامیل نادو بدست آورد و به کمک جمعی از طبیعت گرایان چنای ، پارک بزرگتری را راه اندازی کرد و به زودی اعتماد را برای مدیریت امور آن تشکیل داد. این پارک پس از سال 1994 تحت بازسازی های مختلفی قرار گرفت ، از جمله آکواریوم مارها و لاک پشت های دریایی و ترمیم محوطه ها و امکانات اضافی. در سال 1997 ، به دنبال تغییر نام در شهر مادراس در سال 1996 ، این پارک به پارک مار چنای تغییر نام یافت.

رئیس هیئت امنا نیز مدیرعامل پارک است که دارای پست نیمه وقت و افتخاری است. مدیر ، با کمک یک افسر آموزش محیط زیست ، سرپرستی کارمندان تمام وقت و 20 نفر را تشکیل می دهد. در این پارک هشت نگهدارنده حیوانات وجود دارد که پنج نفر از آنها از قبیله Irula هستند که به دلیل اشغال مارها به طور سنتی معروف هستند.

مساحت پارک مار

این پارک به مساحت یک هکتار در پردیس پارک ملی گندی واقع شده است. این زمین با قرارداد اجاره بلند مدت با دولت تامیل نادو در مورد اجاره اسمی گرفته شده است. دسترسی به پارک از طریق جاده کوچکی که به جاده سردار ولبایی پاتل وصل شده است فراهم می شود. این پارک سالانه حدود 700000 بازدید کننده را جذب می کند که از این تعداد یک پنجم آنها کودک هستند و درآمدی در حدود 6 میلیون پوند ایجاد می کنند.

از سال 2010 ، این پارک در مجموع 39 گونه از جمله 23 گونه مار هندی ، هر 3 گونه هندی و 4 گونه عجیب و غریب از تمساح ها ، 3 گونه لاک پشت ها و لاک پشت های هندی و 6 گونه مارمولک های بزرگ هندی به نمایش گذاشته است. گونه های مار که در معرض نمایش قرار می گیرند شامل پیتون تلاقی شده ، پیتون سنگی هندی ، کوره معمولی ، ادم خائن راسل ، اهریم اره برقی ، مار موش هندی ، ماسه قرمز ، بو ماسه معمولی ،

مارهای آبی با سگ ، مارهای گربه معمولی ، مار گربه معمولی ، مار کوکر مشترک ، رایج است مار درخت برنز ، مار دریایی حلزون ، مار گرگ معمولی ، مار انگشتی معمولی ، keelback راه راه ، keelback شطرنجی ، keelback زیتون ، مار مشترک مارپیچ ، کبرا تماشایی ، کوره دریایی باند شده و مار دریایی قلاب دار. گونه های تمساح شامل نژاد قاریال ، باتلاق باتلاق ، تمساح آب شور ، تمساح سیامی ، تمساح کوتوله آفریقایی ، تمساح نیل و قهوه دیدنی است.

سایر خزندگان پارک مار

سایر خزندگان در این پارک عبارتند از: مانیتور آب ، مانیتور بنگال ، لاک پشت سیاه هند ، لاک پشت فلپسول هندی ، لاک پشت ستاره هندی ، ژکو سنگی لکه دار و آماج جنوب آسیا. مارها در محفظه های شیشه ای قرار دارند و تمساح ها و مارمولک های بزرگتر در محفظه های هوای آزاد قرار دارند که توسط دیواره های پاراپه و مش سیم محافظت می شوند. این پارک همچنین دارای یک آکواریوم برای مارهای آب و لاک پشت ها است. در کلیه محوطه ها علائم ارائه اطلاعات به زبان انگلیسی و تامیل وجود دارد.

در تاریخ 16 ژانویه 2010 ، مرکز تفسیر بازدید کنندگان مبتنی بر Infotainment دیجیتال از نوع در کشور با نمایشگر حرکت حرکتی استاتیک و الکترونیکی با اطلاعات مربوط به مارها به زبان های انگلیسی و تامیل ، با استفاده از شش صفحه LCD 32 اینچی ، برای عموم افتتاح شد. این پارک یکی از باغ وحشهای مشارکتی است که از طرف اداره باغ وحش مرکزی برای حفاظت از سنگ پیتون تأیید شده است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: کشور هند
شهر: چنای

دیدنی‌های نزدیک