کلیسا و موزه‌ی چانگی سنگاپور

کلیسا و موزه‌ی چانگی سنگاپور

شرح

جمهوری سنگاپور کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است که از چندین جزیره تشکیل شده است. این کشور در جنوب شبه جزیره مالایا در شمال خط استوا قرار دارد.  سنگاپور جایی است مملو از تاریخ پر طراوت و قومیت‌های رنگارنگ که با داشتن جاذبه‌های صمیمانه، خانوادگی و مکان‌های عمومی دوست داشتنی، سفر به این شهر درخشان و رو به پیشرفت را ارزشمند می‌سازد. سنگاپور ، این سرزمین کوچک دارای شکوه و عظمت خاصی می باشد که می تواند مکان استراحت خوبی برای افراد ثروتمند جهان قرار گیرد. برای گرامی داشت خاطره کشته شدگان جنگ، کلیسا و موزه‌ی چانگی سنگاپور به عنوان بهترین مکان در سنگاپور شناخته می‌شود.

در این سرزمین می توان بهترین و درجه یک ترین هتل ها، رستوران ها و مراکز خرید را به راحتی مشاهده نمود. اما با تمام این امکانات و ظاهری زیبا باید گفت که این کشور در زمان جنگ جهانی دوم در اشغال ژاپن بوده که خاطراتی نه چندان خوب را پشت سر نهاده است.

آثار موزه‌ی چانگی سنگاپور

سنگاپور هم از وحشت جنگ جهانی دوم در امان نبوده است! کلیسا و موزه‌ی چانگی  داستان کسانی را تعریف می‌کنند که سال‌ها، تحت اشغال ژاپنی‌ها، رنج کشیدند. در این موزه، نامه‌ها، عکس‌ها، نقاشی‌ها و وسایل شخصی‌ای نگهداری می‌شوند که اکنون شاهدی بر سال‌های حبس و شکنجه‌ی بیش از 50000 نظامی و غیرنظامی در زندان چانگی هستند. کلیسای چانگی که در محوطه‌ی فضای باز موزه واقع شده، مشابه بسیاری از کلیساهای دیگری است که طی جنگ جهانی دوم ساخته شدند.

این ساختمان یادبود کسانی است که در مقابل ظلم ژاپنی‌ها سر خم نکردند. چیزی که در این موزه نباید ازدست بدهید، تماشای مجموعه‌ای از نقاشی‌های دیواری است که بازآفرینی دقیقی از نقاشی‌های استنلی وارن ، توپچی ارتش بریتانیا در مدت حبسش در زندان چانگی هستند.

جاذبه تاریخی کلیسا و موزه‌ی چانگی سنگاپور

گردشگران می‌توانند با راهنما همراه شوند یا به شنیدن یک تور صوتی بروند که تجربیات جنگیِ زندانیان چانگی، از زبان خودشان است. موزه چانگی نامه، عکس، نقاشی و اموال شخصی به عنوان وصیت نامه بیش از 50.000 سرباز و زندانی در چانگای را به نمایش می‌گذارد.

می توان گفت کلیسای چانگی در حیاط غیر مسقف این موزه به عنوان یک نمونه از کلیساهای کوچکی که در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد، تاسیس شده بود. این کلیسا به عنوان یک اثر یادبود از کسانی که نمی خواستند تحت حکومت ژاپنی ها قرار گیرند، ساخته شده است. علاوه بر این، گردشگران می توانند با کمک یک راهنمای تور و یا یک راهنمای صوتی تور تجارب اسرای جنگی زندان چانگی را لمس کنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک