کاخ ملی سنترا درساحل لیسبون

کاخ ملی سنترا در لیسبون 

شرح

کاخ سینترا در منطقه ساحلی  لیسبون پرتغال واقع شده است. این موزه تاریخی خانه امروزی است.این اقامتگاه بهترین پادشاهی قرون وسطایی در پرتغال است که حداقل از اوایل قرن پانزدهم تا اواخر قرن نوزدهم کم و بیش به طور مداوم سکونت داشته است. این مکان از جاذبه های گردشگری قابل توجهی برخوردار است و بخشی از منظره فرهنگی سینترا ، یک مکان میراث جهانی یونسکو است.کاخ ملی سنترا یکی از دو قلعه بود که در حال حاضر سینترا در موریش آل اندلس با فتح امویان Hispania در قرن 8th گفته شد. دیگری که اکنون به قلعه مورها معروف است ، در بالای تپه مرتفع با مشرف به سنترا مدرن ، اکنون یک ویرانه عاشقانه است.

موقعیت جغرافیایی کاخ ملی سینترا در لیسبون 

کاخ ملی سینترا  که اکنون به کاخ ملی سینترا معروف است و در پایین کوه از Castelo dos Mouros واقع شده است ، محل اقامت اسلامی موریش طایفای حاکمان لیسبون منطقه بود. اولین ذکر در یک منبع توسط جغرافیدان عرب البکر است. در قرن دوازدهم میلادی ، این روستا توسط پادشاه افونسو هنریاک فتح شد ، که قلعه ‘کاخ سینترا’ را برای استفاده از آن گرفت. با این حال ، ترکیبی از سبک های گوتیک ، مانوئلین ، موریس و مودجار در کاخ فعلی عمدتاً نتیجه کارزارهای ساختمانی در قرن 15 و اوایل قرن شانزدهم است.

هیچ چیزی که در زمان موریش و یا در زمان سلطنت اولین پادشاهان پرتغالی ساخته نشده زنده مانده است. قدیمی ترین قسمت باقی مانده از کاخ ، کلیسای سلطنتی است که احتمالاً در زمان سلطنت پادشاه دینیس اول در اوایل قرن 14 ساخته شده است. نمازخانه کاخ دارای کف کاشی کاری شده با کاشی های موجود در آپسیس است که شبیه به یک فرش است. دیوارها به صورت مربعهایی به صورت نقاشی تزئین شده اند و مانند کاشی کاری شده اند و روح القدس را به شکل کبوتر به تصویر می کشند. سقف چوبی در کارهای مشبک با الگوی هندسی تزئین شده است.

بخش اعظم کاخ مربوط به زمان پادشاه جان اول است که حامی یک کارزار مهم ساختمانی بود که از حدود سال 1415 شروع شد. بیشتر ساختمانهای اطراف حیاط مرکزی – به نام آلا جوینینا از این مبارزات گرفته شده است ، از جمله ساختمان اصلی نما با طاق های ورودی و پنجره های خاردار به سبک های Manueline و Moorishبه نام دودکش های مخروطی آشپزخانه که در افق شهر حاکم است و اتاقهای زیادی از جمله:

اتاق قو کاخ ملی سنترا

اتاق قو به سبک Manueline ، به دلیل قوهایی که روی سقف نقاشی شده اند ، نامگذاری شده اند. تعداد قوهای نقاشی شده ، نمادی از خانه داماد ، فیلیپ خوب بورگوندی ، برابر با عروس ، اینفانتا ایزابل ، سن – 30 سال است.اتاق مگپی؛ جادوها که بر روی سقف و دیواره نقاشی شده نقاشی شده اند ، نشان را توسط bem  برای افتخار در منقار خود نگه می دارند. این به داستان مربوط می شود که پادشاه جان اول در اثر بوسیدن یک خانم در انتظار ملکه خود فیلیپا لنکستر گرفتار شد. برای متوقف کردن همه شایعات ، او اتاق را به همان اندازه سحرها تزئین کرده بود که زنان در دربار وجود داشتند.

معماری کاخ ملی سینترا در لیسبون 

Patios:  بال اولیه کاخ دارای حیاط هایی است که تزئین کاشی کاری شده و دارای استخرهای آبی به سبک عربی است.پسر جان اول ، پادشاه دوارته اول ، بسیار به کاخ علاقه داشت و مدت ها در اینجا ماند. وی شرح کتبی از کاخ را به جا گذاشت که در درک و توسعه کاربری آن بسیار ارزشمند است و تأیید می کند که بیشتر کاخ ساخته شده توسط پدرش از زمان ساخت آن تغییر زیادی نکرده است. نشانه دیگر ترجیح این کاخ این است که جانشین دوارته ، پادشاه افونسو پنجم در سال 1432متولد شد و در سال 1481در کاخ درگذشت .جانشین افونسو پنجم ، پادشاه جان دوم ، در اینجا پادشاه پرتغال شناخته شد.
منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک