غارهای وایتومو گلوروم نیوزلند

غارهای وایتومو گلوروم نیوزلند

شرح

آشنایی با غارهای وایتومو گلوروم نیوزلند

کشور نیوزلند که گاهی زلاندنو هم نامیده می شود بهشتی برای طبیعت گردان و دوستداران به طبیعت به شمار می آید. این کشور که نزدیکی استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته به مدت 80 میلیون سال از خشکی های دیگر دور بوده و همین موضوع باعث شده تا طبیعت، حیات وحش و حیات در این قسمت از کره زمین کاملا متفاوت از دیگر مناطق زمین باشد! طبیعت منحصربفرد، پوشش گیاهی خاص و متفاوت و حیات وحش و گونه های جانوری کمیاب و نادر نیوزلند را به سرزمینی خارق العاده تبدیل کرده است. هرچند در هر گوشه از این کشور با زیبایی ها و جذابیت های فراوانی روبرو خواهید شد اما در این مقاله فصد داریم تا شما را با یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این کشور به نام غارهای وایتومو گلوروم  آشنا سازیم پس با ایلیا گشت همراه شوید.

جاذبه های طبیعی نیوزلند

در کشور نیوزلند غار هایی به نام وایتومو گلوورم در نزدیکی شهری با همین نام قرار دارد. غار زیبای وایتومو گلوورم در نیوزلند همیشه درخشان است و زیبایی و جلوه خاصی دارد. شهرت غار وایتومو گلوورم در دنیا بعنوان یکی از مراکز توریستی این کشور بدلیل کرم های شب تاب بسیار زیادی است که در آن زندگی می کنند. این کرم های شب تاب منظره ای خیره کننده و زیبا به غار ها می دهند و در واقع توریستها برای دیدن آنها به این منطقه می آیند. در این غارهای آهکی، با نور آبی چندین هزار کرم شب تاب مناظر خارق‌العاده‌ای ایجاد شده است. شاید این تصاویر کمی خیالی به نظر برسند، اما این غارهای درخشان کاملاً واقعی هستند. فضای تاریک این غارها که توسط کرم‌های شب‌ تابی به نام arachnocampa luminosa روشن می‌شوند به یکی از جاذبه‌های توریستی نیوزیلند تبدیل شده است.

این کرم‌های شب تاب لارو پشه قارچ، نوعی حشره شبیه مگس هستند و تنها در نیوزیلند و قسمت شرقی استرالیا یافت می‌شوند. کرم‌های مذکور در مقایسه با کرم‌های استرالیایی نور بیشتری دارند و در گروه‌های بزرگ‌تری زندگی می‌کنند. در این غار شما سوار بر قایقی میشوید که میتوانید کرم های درخشان این غار را تماشا کنید. با ورود به این کهکشان چراغهای کوچک زندگی ، محیط آرام را تجربه کنید. کرم گلخانه‌ای مختص نیوزلند است و غارهای  وایتومو گلوروم را به مکانی کاملاً مطلوب تبدیل کرده است. هزاران نفر از این موجودات کوچک را مشاهده کنید ، زیرا آنها نور تابناک و بی تاب خود را در دنیای زیر زمین تابش می کنند. بسیاری از بازدید کنندگان و گردشگران این غار را به عنوان قسمت برجسته سفر خود به نیوزیلند معرفی کرده اند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک