دخمه مردگان پاریس

دخمه مردگان پاریس

شرح

دخمه مردگان پاریس

دخمه مردگان پاریس، دخمه های دلهره آور شهر پاریس که قدمتشان به قرن هجدهم میلادی می رسد و به عنوان گورستان زیر زمینی پاریس شناخته می شود . این دخمه بزرگترین دخمه امانت مردگان در جایی در زیر این شهر ۱۲ میلیون نفری قرار دارد جایی که بیش از شش میلیون استخوان شهروندان پاریس در تونل‌هایی زیرزمینی بیش از ۲ کیلومتر نگهداری می‌شود.

جاذبه های تور اروپا

با تور اروپا به فرانسه و شهر پاریس سفر کنید و از دیدنی های فرانسه در پاریس بازدید کنید. از دوران روم باستان، مردم پاريس مرده هاي خود را در حومه اين شهر دفن مي کردند. البته با اين رسم ظهور مسيحيت در اروپا تغيير کرد و مردم به دلايل مذهبي مرده هايشان را در درون کليساها و زمين هاي اطراف آنها که وقف کليساها شده بودند، به خاک مي سپردند. با اين حال گورستان هاي پاریس در قرن دهم که فضاي شهر و جمعيت آن گسترش پيدا کرده بود با محدوديت مواجه شدند و ظرفيت کافي براي پذيرش جسدهاي جديد نداشتند و فقط ثروتمندان مي توانستند مرده هايشان را در کليساها دفن کنند. در نتيجه مرده هاي زيادي به صورت دسته جمعي در اين گورستان دفن شدند؛ در واقع مرده هايي که خانواده هايشان پول زيادي نداشتند، در اين گورهاي دسته جمعي دفن مي شدند. 

تزئین دخمه مردگان پاریس

تا سال ۱۸۱۰ از این محل تنها به عنوان مخزن نگهداری استخوان استفاده می شد  اما در این سال فردی به نام لوئیز اتینه شروع به تزئین این تونل ها و دخمه ها نمود و در واقع وی برای انجام این منظور از همان استخوان ها و سنگ های یادبود بهره جست و نتیجه کار دیواره های استخوانی و راهروهایی بود که با بخش های مختلف استخوان ساخته شده بود .

 برخی از تزئینات به شکل قلب بر روی دیوارها و با کمک جمجمه مردگان بر زمینه استخوان های عادی ایجاد شده است. دیواره برخی قسمت ها با کمک استخوان های گوناگون به شکل صلیب در آمده و در برخی از قسمت ها با کمک این استخوان ها اتاق هایی دایره شکل ساخته شده اند که از این ایده در ساخت بسیاری از فیلم ها و حتی بازی های کامپیوتری الهام گرفته شده است. هزاران هزار استخوان با دقت و وسواس، در  ديوارهای دخمه روي هم چيده شده اند.

بازدید ازمقبره زیرزمینی پاریس

 امروزه افراد زيادي براي ورود به اين مقبره زيرزميني، به غرب پاريس مي روند ؛ چرا که در اين منطقه و نزديک به دروازه قديمي پاريس مدخل ورود به اين گورستان قرار گرفته است. آنها بعد از ورود، بايد از يک راه پله مارپيچ به طول ۱۹ متر عبور کنند و به سوي تاريکي و سکوتي که فقط با شنيدن صداي آب قنات هاي محلي شکسته مي شود، پيش بروند.

بازديدکنندگان پر دل و جرأت اين مقبره زيرزميني، با عبور از يک راهروي طولاني به در اصلي اين گورستان مي رسند. این دخمه در حال حاضر یکی از دیدنی های فرانسه به شمار میرود که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند.

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط