قلعه اوبیدوس در لیسبون

قلعه اوبیدوس

شرح

قلعه  اوبیدوس یک قلعه قرون وسطایی است که به خوبی حفظ شده است و در محله مدنی سانتا ماریا ، سائو پدرو و سوبرال دا لاگوا ، در شهرداری اوبیدوس ، منطقه پرتغالی Oeste واقع شده است.

پیشینه تاریخی

اوبیدوس پایه و اساس خود را در وجود یک شهرک غنی شده ، احتمالاً بر فراز کاسترو Luso-Roman و Roman oppidum وسپس در تپه ، که اسرارآمیز Eburobrittium بود ، بنا کرد ، که یک بار توسط Pliny the Older استناد شده است. در بین کولیپو و الیسیپو لیسبون واقع شده است. بررسی های باستان شناسی بعداً منجر به کشف یک مجمع ، حمام ها و سایر سازه های رومی در نزدیکی شهرک شد. این منطقه بعدا توسط لوسیتانوس و رومیان در قرن اول مستقر شد ، اما بعدها توسط ویجیگوت ها در سده های 5 و 6 میلادی و مسلمانان ، که مسئولیت استحکام این شهر را در قرن 8 به عهده داشتند ، تصرف شده است.

در جریان بازپس گیری مسیحیان ، نیروهای تحت اولین پادشاه پرتغالی آلفونسو اول  در 10 ژانویه 1148 دفاعی شهرک را از طریق یک مسکونی شکستند. اولین نظرسنجی های قلعه اوبیدوس در سال 1153 انجام شد ، اگرچه این قلعه تا زمان سلطنت پادشاه D. سانچو اول  به طور کامل فتح نشود ، همانطور که در شرح حال Torre do Facho ثبت شده است. همچنین در این زمان ، برج الباررا به زندان تبدیل شد ، هنگامی که دیوارها توسط پادشاه سانچو اول بازسازی شدند. سیاه چال قدیمی توسط پادشاه دنیس ترمیم و گسترش یافت ، در حالی که باربیکان کنار دروازه اصلی ساخته شد.

گسترش محیط قلعه

پسر و جانشین سانچو ، پادشاه د. آلفونسو دوم ، حل و فصل و قلعه خود را به همسرش در سال 1210 اهدا كرد. شهرک و قلعه وفاداری خود را به پادشا سانچو دوم  حفظ کرد ، در طول بحران ، با پیروزی در برابر حمله نیروهای وفادار به شمارش بولونیا  پادشاه آینده آلفونسو سوم  مقاومت کرد. این مقاومت منجر به سرنوشت یک موشی بسیار نجیب و همیشه وفادار شد که درون لباس محلی شهرداری فهمید.

این شهرک به تدریج از این نقطه گسترش یافت ، و پس از آن استحکامات ، ساختارهایی مانند Torre Atalaia واقع در جنوب را ادغام کرد. در سال اقامت خود به عنوان هدیه عروسی به دنیس و ملکه الیزابت اهدا شد ، این شهر از سال 1834 شروع به شکل دادن به املاک و دارایی های تمام کوئین های پیاپی پرتغال کرد. از سال 1834 این زندان ها گسترش یافته و برج نگه داشته شدند و توسط ملکه ساخته شده است. به عنوان بخشی از ساخت و ساز ، ارتباط بین سیاه چال ها و گالری کلیسای سانتیاگو برقرار شد.

در چارچوب بحرانهای جانشینی پرتغال ، در سال 1383-1383 ، شهردار با جان اول کاستیل متحد شد ، و در نتیجه حمله نیروهای نیروهای وفادار به استاد آویس انجام شد. ابییدوس و قلعه آن پس از درگذشت پدر و شهردار سابق خود ، ژوئو گونسالالووس ، در نبرد الجوباروتا به جان  توسط جان واسکو گونسالالوز تیکسیرا منتقل شد.

ساخت قلعه

ساخت و ساز شروع به ساختن قسمت غربی و جنوبی قلعه اوبیدوس در میان دیوارها مدتی در قرن 15 کرد. در زمان سلطنت پادشاه دی. جان دوم دوم  ، ملکه لئونور پس از درگذشت پسرش ، Infante D. Afonso ، شهرک و قلعه را برای سکونت انتخاب کرد ، و در انتخاب آبهای گرمایی منطقه برای معالجه مورد نیاز در طول او تصمیم گرفت. زندگی بعدی جانوئل اول جانشین پادشاه جان دوم ، در سال 1513 یک فروچاله به این شهر اهدا کرد ، که منجر به پیشرفت هر دو شهر و قلعه شد. در طول زلزله 1755 لیسبون قلعه متحمل خسارت ساختاری شد.

در جریان جنگ شبه جزیره ، استحکام در ابییدوس اولین تیراندازی ها را در نبرد رولیکا شلیک کرد که منجر به شکست اول نیروهای ناپلئونی شد. در سال 1842 ، برج آلباری به یک ساعت مچی تبدیل شد. ساخت و ساز در ورودی پله های بیرونی برج D. فرناندو در سال 1869 اتفاق افتاد.

بازسازی قلعه

از سال 1932 ، این شهر شاهد اولین مداخلات ادغام ، بازسازی و مرمت توسط اداره کل بناها و آثار ملی بود. اما ، پس از سالها متروکه ، در سال 1948 ، قلعه اوبیدوس تحت پروژه ای که توسط ژائو فیلیپ واز مارتینز تهیه شده بود به یک مسافرخانه تبدیل شد. قلعه و کل منطقه شهری idbidos با حکم دولت منتشر شده در 5 ژانویه 1951 به عنوان یک اثر ملی طبقه بندی شده است. دو سال طول کشید تا اقتباس از ساختار قرون وسطایی در یک مسافرخانه توریستی ، توسط اداره خدمات ملی آثار ملی به پایان برسد. این فضاها به منظور تبدیل آن به Pousada do Castelo با بسیاری از مبلمان طراحی شده توسط معماران Fernando Augusto Peres de Guimarães و Luis Benavente با همکاری لئوناردو کاسترو فایر تزئین شد. کمیسیون خرید مبلمان را با امتیاز پائولا لوئیزا ماریا الیوا بدست آورد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک