قلعه براگا

قلعه براگا

شرح

قلعه براگا در واقع یک بنای مستحکم تاریخی و یک خط دفاعی قروم وسطایی در مرکز تاریخی شهر براگا است که از این شهر در برابر حملات دشمنان محافظت می‌کرده است. از این سازه امروزه تنها دروازه و برج‌های مختلف که در محیط اطراف آن و در محوطه سائو جاو دو سوئو پراکنده شده‌اند، باقی مانده است. قلعه قدیمی که امروزه تخریب شده دارای نقشه‌ای مستطیل شکل بود که برج‌ها را در هر راس قلعه می‌توانستیم ببینیم.

از میان دیوارهای قلعه که شهر را احاطه کرده بودند فقط دروازه، برج سانتیاگو، برج سباستیائو و پورتا نوا ریمین باقی مانده‌اند که برج پورتا که به سبک روکوکو ساخته شده بوده و استایلی کاملا متفاوت دارد، اخیرا بازسازی شده است.  

محیط این قلعه امروزه از دو هزار متر فراتر رفته و از شرق با میدان پراکا دا ریپابلیکا یا همان میدان جمهوری Praça da República و از غرب با خیابان رائو دو کاستل یا همان خیابان قلعه Rua do Castelo محدود شده است. زمین‌های اطراف قلعه همراه دروازه سائوتو در سال 1858 تخریب و به دنبال آن‌ها دروازه‌های شرقی و دروازه سائو بنتو در قرن نوزدهم ویران شدند. 

بازسازی قلعه

در آغاز قرن بیستم بسیاری دیگر از خطوط دیگر قلعه بین طاق پورتا د نوا و خیابان بیسکین‌هاوس Biscainhos و تا خیابان Alcaide نیز تخریب شدند و مردم شروع به خانه سازی نمودند و حتی دیوارها را نیز از بین بردند. امروزه تعداد بسیار اندکی از سازه‌های قرون وسطایی قلعه وجود دارد و دیوار باستانی قلعه را در برخی از نقاط خیابان سائو مارک می‌توان مشاهده نمود. با این وجود باقی مانده دروازه سائو تیاگو نیز همچنان باقی مانده است در حالی‌که ساخت و سازهای قرن هجدهم چهره آن‌را بسیار متفاوت نموده است. 

متاسفانه ادامه دیوار باستانی قلعه نیز در مارس 1990 زمانی که یک کارخانه پوشاک در کنار آن در حال ساخت بود فرو ریخت.

قدمت قلعه

قدمت این قلعه باستانی در پرتغال به قرن دوم میلادی برمی‌گردد و معماری آن به سبک گوتیک می‌باشد و در ساخت آن از گرانیت، چوب و کاشی استفاده شده است. بازدید از برج این قلعه امروزه برای عموم آزاد نیست و شما می‌توانید تنها نمای بیرونی آن را مشاهده نمایید. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک