قلعه گلوباک صربستان

قلعه گلوباک صربستان(Golubac Fortress)

شرح

قلعه گلوباک صربستان 

قلعه گلوباک صربستان ، در منطقه برانشوو در شمال شرقی صربستان و در مرز مدرن امروز با رومانی ، ورودی پارک ملی  Đerdap را مشخص می کند . یک شهر با استحکام قرون وسطایی در سمت جنوب رودخانه دانوب ، 4 کیلومتر پایین دست از شهر مدرن Golubacگلوباک ، صربستان است . در کشور صربستان قلعه های زیادی وجود دارد، اما هیچ کدام به زیبایی قلعه گلوباک نیستند. این قلعه در قرن ۱۴ در کناره رود دانوب ساخته شد و بدون شک یکی از جاذبه های معروف صربستان است.

ویژگی های قلعه

این قلعه که در قرن چهاردهم میلادی توسط دولت صرب قرون وسطی ساخته شده است ، به سه ترکیب تقسیم شده است که در مراحل ساخته شده است . توسط 9 برج و یک کاخ تشکیل که همگی به وسیله دیوارهای قلعه به ضخامت 2 تا 3 متر متصل شده اند.  و قلعه گلوباک تاریخ پرخاشگری داشته و دارای تمایز دفع موفقیت بیش از 120 حمله فتح کننده در طول تاریخ را بنام خود ثبت کرده است .

نام قلعه و شهر مدرن در مجاورت آن را می توان به عنوان “شهر کبوتر” یا گلوب ، “کبوتر” نامیده میشود . این منطقه از لحاظ استراتژیکی در خاکریز رودخانه دانوب واقع شده است.

در قرون وسطی ، این کشور در نبردهای بسیاری ، به ویژه بین امپراتوری عثمانی و پادشاهی مجارستان ، مورد هدف قرار گرفت.  به طور مکرر تغییر کرد و با عبور از بین ترک ها ، بلغارها ، مجارها ، صرب ها و اتریشی ها ، تا سال 1867 ، هنگامی که آن را به Knez صربستان ، تبدیل کردند .این برج دارای برج های که بیشتر آنها از سطح مربع شروع شده و چند مورد از آنها با ظهور سلاح گرم تقویت کننده های چند جانبه برای دفاع تجهیز شده اند . همچنین در داخل قلعه نقاشی هایی از نقاشی های قرون وسطایی صربستان یافت شده است .

بازسازی قلعه

باقیمانده های کشف نشده در جریان بازسازی سال 2010 ، حاکی از شهرک رومی و بیزانس که پیش از این قلعه بوده است. این شواهد در ترکیب معماری آجری سنگی که بعداً عثمانی ها به عنوان حمام از آن استفاده می كردند نمایان است . و بقایای سیستم آبرسانی نیز در آن کشف شد .

از ابتدای قرن 21 ، قسمت اعظم این قلعه مرتفع و بیشتر بخش ها در بالای تپه غیرقابل دسترسی ماند . در بهار سال 2005 ، یک پروژه عمومی برای بازگرداندن قلعه آغاز شد . بیشتر گیاهان برداشته و قسمتهای خاصی مانند چشمه موجود در ماسه ترمیم شدند. دیوارها ، برجها و پله های سنگی در وضعیت مطلوبی قرار دارند.

موقعیت هتل

کشور: صربستان
شهر: بلگراد

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک