قلعه سائو خورخه لیسبون

قلعه سائو خورخه لیسبون

شرح

قلعه سائو خورخه  قلعه ای تاریخی در پایتخت پرتغال لیسبون ، واقع در freguesia شهردار سانتا ماریا است. اشغال بشر از تپه قلعه حداقل مربوط به قرن هشتم قبل از میلاد است .درحالی که اولین استحکامات ساخته شده مربوط به قرن اول قبل از میلاد است. تپه ای که قلعه سائو خورخه در آن قرار دارد ، نقش مهمی در تاریخ لیسبون ایفا کرده است ، به عنوان محل استحکامات پی در پی که توسط فنیقی ها ، کارتاگینی ها ، رومی ها و مورها اشغال شده بود ، قبل از فتح آن توسط پرتغالی ها در محاصره 1147 لیسبون خدمت کرده است. . از قرن دوازدهم میلادی ، این قلعه به عنوان یک کاخ سلطنتی ، یک پادگان نظامی ، خانه بایگانی ملی Torre do Tombo و اکنون به عنوان یک بنای تاریخی و موزه خدمت کرده است.

پیشینه تاریخی قلعه

اگرچه اولین استحکامات موجود در این تپه از قرن اول قبل از میلاد مسیح است ، اما کاوش های باستان شناسی تاکنون در قرن هشتم قبل از میلاد ، حضور انسان در دره تاگوس را مشخص کرده اند. استحکام نخست ، احتمالاً ، در سال 48 قبل از میلاد ساخته شد ، هنگامی که لیسبون به عنوان یک شهرداری رومی طبقه بندی شد.

این تپه ابتدا توسط قبایل بومی سلتیک و سپس توسط فنیقیان و پس از آن یونانیان و بعداً کارتاگینیان به عنوان پاسگاه دفاعی مورد استفاده قرار گرفتند که بعداً توسط رومی ها ، سوبعی ها ، ویزیگوت ها و مورها به صورت سرزده مورد سوء استفاده قرار گرفتند. در قرن 10th ، این استحکامات توسط نیروهای مسلمان بربر بازسازی شد. این شامل دیوارها یا Search Mour است.

در زمینه بازپس گیری مسیحیان ، قلعه و شهر لیسبون در سال 1147 توسط افونسو هنریاک و شوالیه های اروپای شمالی در محاصره لیسبون در جنگ صلیبی دوم از حاکمیت موریان آزاد شد. این پیروزی تنها موفقیت چشمگیر آن جنگ صلیبی ناکام بود. طبق افسانه ای که مکرراً تکرار شده ، شوالیه شهید ممیز با توجه به اینکه یکی از درهای قلعه باز است ، مانع شد که مورها با پرتاب جسد خود در نقض آن را ببندند ، به این ترتیب به سربازان مسیحی اجازه می دهند با هزینه وارد شوند. زندگی خودش با گرفتن قلعه نیروهای مسیحی توانستند تا پایان قرن دوازدهم دفاع از لیسبون را حفظ کنند.ودیوارها و برجهای قلعه در زمان اشغال موریان لیسبون ساخته شده اند

بازسازی قلعه

هنگامی که لیسبون در سال 1255 به پایتخت پادشاهی پرتغال تبدیل شد ، این قلعه به عنوان آلکچووا ، اقامتگاهی مستحکم برای آلفونسو سوم ، در نقش خود به عنوان فرماندار خدمت کرد. این پادشاه در حدود سال 1300 توسط پادشاه دنیس اول بازسازی شد و alc alçova موری را به کاخ سلطنتی آلکچووا تبدیل کرد. و در بین سالهای 1373 تا 1375 ، پادشاه فردیناند دستور ساخت Cerca نوا یا Cerca Fernandina ، مجتمع دیواری را گرفت که کلیه قلعه را محصور کرده است. استادان سازنده جوجو فرناندز و واسكو بروس مسئول ساخت آن بودند. این دیوار که جزئی از دیوارهای قدیمی موریس جایگزین شده است ، به گونه ای طراحی شده است که قسمت های پیش از این نیز از شهر محافظت نشده است. طی دو سال تکمیل شد ، دارای 77 برج ، 34 یا 38 دروازه ،  و یک محیط 5،400 متر بود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک